Уряд встановив механізм використання бюджетних коштів за програмою «Здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості».
Головним розпорядником бюджетних коштів є Міненерговугілля. Одержувачами - вуглевидобувні підприємства державної форми власності або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 % акцій яких належать державі.
Бюджетні кошти спрямовуватимуться на:
- забезпечення вітчизняного виробництва товарної продукції шляхом оплати праці та внесення обов'язкових платежів, пов'язаних з виплатою заробітної плати, у тому числі на погашення заборгованості із заробітної плати;
- здійснення заходів з технічного переоснащення та модернізації вуглевидобувних підприємств в сумі не менше 30 % загального обсягу асигнувань за бюджетною програмою, у тому числі на фінансування інвестиційних проектів вугільної галузі для модернізації і технічного переоснащення шахт, відібраних на конкурсній основі в 2017 році.
Погашення заборгованості із зарплати здійснюється відповідно до інвентаризації, що проводиться вуглевидобувними підприємствами. Якщо сума виділених коштів менша, ніж обсяг заборгованості, Міненерговугілля розподіляє бюджетні кошти між вуглевидобувними підприємствами пропорційно визначеній заборгованості у тих періодах, в яких є заборгованість працівникам.
Міненерговугілля перераховує бюджетні кошти вуглевидобувним підприємствам на окремі рахунки, відкриті в органах Казначейства, із зазначенням напрямів їх використання, у тому числі в платіжних дорученнях.
Відповідний Порядок використання коштів, передбачених в державному бюджеті для здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості, затверджено постановою Кабміну від 7 лютого 2018 року № 63.