Сім'ї, бажаючі прийняти у свою сім'ю дитину на виховання, і діти-сироти проходитимуть процедуру взаємовідбору.
Після подачі необхідних документів в службу у справах дітей і складання акту обстеження житлово-побутових умов, сім'ї знайомлять з інформацією про дітей-сиріт. При цьому особлива увага приділяється обговоренню першочергових заходів по задоволенню потреб дитини, можливості підтримки її зв'язків з біологічними батьками, іншими поважними для дітей особами, якщо це не суперечить інтересам дитини.
Особам, що виявили намір особисто познайомитися з дитиною, відповідна служба у справах дітей видає направлення до закладу, в якому вона виховується, для встановлення контакту. Строк дії направлення складає 10 робочих днів з дати видачі.
Зустріч і знайомство дитини і сімей проводитися у присутності співробітників служби у справах дітей в зручній для дитини обстановці. Після встановлення контакту з дитиною, сім'я може відвідувати її щодня.
Для влаштування дитини в сім'ю потрібна її особиста письмова згода. При необхідності, до встановлення бажання дитини виховуватися в певній сім'ї може залучатися психолог.
Після встановлення контакту з дитиною і надання ним згоди на влаштування в сім'ю, необхідно надати службі у справах дітей заяву про пристрій дитини.
Порядок взаємовідбору сім'ї і дитини-сироти, дитини, позбавленого батьківського піклування затверджено наказом Минсоцполитики від 19 вересня 2017 року № 1485, який набуде чинності після публікації.