Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокати шукали формулу успіху з новими ввідними

Реклама

Традиційно в п'ятницю Асоціація адвокатів України провела форум на тему "Формула успіху : стандарти адвокатської діяльності". На форумі-2017 15 вересня адвокати обговорили тенденції розвитку ринку юридичних послуг, етику і репутацію, фінанси в адвокатській практиці, просування юридичних слуг і питання безпеки. Крім того, були організовані квесты "Адвокат-медіатор проти адвоката" і "Обшук у адвоката". Полиграфолог і тренер особового росту дали майстер-класи по розпізнаванню брехні і продуктивному спілкуванню.

Застосувати клінч або досягти результату

Інститут медиации (тобто, позасудове рішення суперечок) має усі шанси отримати законну основу в Україні - після численних обговорень в листопаді 2016 року був прийнятий за основу проект Закону "Про медиации". Українські медіатори показали, чим їх навички можуть бути корисними для адвокатів. Медіатор і адвокат Луїза Романадзе організувала "зіткнення" Марини Саенкояка продемонструвала медиационные навички, і адвоката Олександра Пінчукакерівного партнера ПГ Dominion. Адвокати змоделювали бесіду з клієнтом, з'ясували проблему, бажаний результат і змалювали шляхи його досягнення. Клієнт - співволодільниця художньою майстернею виявила, що доля її партнера опинилася в руках третьої особи, а сама вона була звільнена з посади директора і позбавлена доходу. А. Пінчук швидко з'ясував ситуацію, відверто розповів про судові перспективи і можливість застосувати "юридичний клінч", який не дасть бажаного результату - швидкого повернення доходу при мінімумі зусиль, а лише "зафіксує" супротивника. Глядачів здивувало, що врешті-решт він порадив клієнтові звернутися до медіатора. Роль медіатора виконала М. Саенко, яка цілеспрямовано "витягала" з клієнта сформульований бажаний результат. У результаті, виходячи із заявлених необхідності повернути гроші для розвитку іншого бізнесу і небажання вести загальну справу з супротивником, було вирішено стимулювати партнера до діалогу. Л. Раманадзе вказала на ключові відмінності в діалогах з адвокатом-медіатором і адвокатом без медиационных навичок, виходячи з того, що медиация - це структурована процедура з послідовністю стадій, які по порядку змінюють один одного. Тобто, медіатори користуються медиационными технікою, спрямованою на досягнення результату, що задовольняє обидві сторони.

Тренди і тенденції : юридичні фабрики vs юридичні фірми

На думку Олега Мальского, партнера ЮФ ЕТERNA LAW, в розвитку юридичного бізнесу можна простежити 5 тенденцій, які він іронічно позначив як посткоматозна ера; відцентровий і броунівський рух; гризня у водопою; новий вид; хто усі ці люди.

Розвиваючи тему, він вказав на переходи партнерів, створення і злиття фірм, на те, що ринок "відійшов від коми" і стало більше роботи. На різних векторах створюється нове: будь то компанії, продукти або практики. "Показово, що бажання "великої четвірки" зайняти нашу нішу не здійснилося. Не вийшло, тому що є різниця між юридичною фабрикою і юридичною фабрикою", - відмітив О. Мальский. Він вважає, що імідж і статус адвокатури покращується, і таким чином формується новий вид професіоналів. При цьому, адвокатів все ще сприймають або як витрати або як "вирішував". Вихід - формувати культуру сприйняття, пояснюючи, що адвокат не може коштувати дешево і виробити загальний стандарт "ціна-якість-статус". Питання "Хто усі ці люди"? у старої гвардії виник, коли на ринок праці вийшло нове покоління, з яким необхідно навчитися працювати. Молоді люди - інші, і вони зсередини змінюють професію, оскільки працедавці починають розуміти, що людина - це основний актив.

Вчаться працювати по-новому і за кордоном. Про те, що можна запозичити у іноземних колег, розповіла Катерина Гупалопартнер АТ Arzinger. Так, work - life balance свято дотримується - і молоді юристи вже не такі трудоголіки, якими було минуле покоління, і чого досі чекають від випускників в Україні. Е. Гупало розповіла, як здивувалася, побачивши в одній з юрфірм, що працівники збираються додому з 17 годин - час розпалу продуктивності в Україні. Інше відношення і до кар'єри: там професіонал не упирається в стелю "старший юрист", якщо у нього немає sale skills. Основні тренди зарубіжного юррынка це: вузька спеціалізація; 3-4 юристи на партнера; пізній вихід на ринок праці із-за тривалого навчання; комплексний сервіс; використання CRM (система управління взаємин з клієнтами); персоналориентированность.

Основна ж тенденція нашого часу, яка не може не торкнутися і юристів, - це автоматизація процесів. Усе, що може бути автоматизовано і боторизировано, - буде. "Онлайн сервіси рухаються до сингулярности, одна платформа включить усе: юристів, клієнтів, эскроу-агентов, маркетинг, рейтингование і т. д"., - вважає Дмитро ГадомскийCEO Axon Partners. І йому можна вірити після того, як він продемонстрував ходу технічного прогресу на прикладі способів зберігання інформації і роботи з клієнтом із старту своєї кар'єри в 2006 році. Ще один тренд можна описати англійським терміном coopetition (від cooperation + competition) - кооперація конкурентів для досягнення спільних цілей.

Теорія брехні

"Усі брешуть", - упевнений доктор Лайтман з популярного телесеріалу Lie To Me. У реальному житті це перевіряють полиграфологи. Один з них - эксперт-верификатор Дмитро Овчинников провів майстер-клас тестування на поліграфі "Психологія брехні або як розпізнати обман". "Детектори брехні" все частіше використовуються як додаткові інструменти у відборі на певні посади і професії. Так, на поліграфі перевіряли "нових поліцейських". По наказу Генпрокурора використовують його і в прокуратурі.

Д. Овчинників пояснив, що на приладі немає умовної кнопки, що спалахує червоним, коли респонедент збрехав. Поліграф фіксує реакції організму (дихання, серцебиття і ін.) при відповідях на спеціально поставлені питання. Питання задаються з інтервалами, серед них перевірочні - негативні відповіді на них завжди брехливі. Оскільки експерт частенько знає, що шукати, проводиться калібрування, а реакції читаються, починаючи з другої. Таким чином, поліграф видає криві - показники реакцій організму, які повинен розшифрувати фахівець. Кінець кінцем, обман розпізнає людина, а не прилад.

Формула успіху, яку адвокати шукають з року в рік, в 2017 включила ще більше знаків, що можна пояснити і інформаційною епохою і законодавчою лихоманкою. Отже, успішний адвокат має бути молодим сучасним зібраним, технічно освіченим, комунікабельним етичним медіатором і маркетологом з бездоганною репутацією і навичками протидії силовикам. Що скажете?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини