Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вирішено, як перевіряти державних і приватних виконавців

10 листопада 2016, 14:05
2488
0
Автор:
Реклама

Мінюст наказом від 21 жовтня 2016 року № 3004/5 затвердив Порядок здійснення контролю за діяльністю працівників органів державної старанної служби і приватних виконавців.

Порядок визначає механізм здійснення Мінюстом перевірок діяльності працівників органів ГИС і приватних виконавців, у тому числі, дотримання Конституції, вимог законів України, указів Президента і постанов Верховної Ради, актів Кабінету Міністрів, наказів Мінюсту, доручень Міністра юстиції, і організації роботи по їх виконанню, дотримання порядку і термінів здійснення старанних дій, виконання правил діловодства.

Держвиконавці

Комплексна перевірка діяльності органів ГИС проводиться раз в 3 року. Цільова перевірка - раз в 2 року. Контрольна перевірка за результатами діяльності - в терміни, визначені в довідці за результатами попередньої перевірки.

Під час перевірки члени робочої групи мають право:

- вимагати припинення дій, що перешкоджають проведенню перевірки;
- знайомитися з необхідними документами, копіювати їх;
- отримувати необхідні довідки, статистичні дані, іншу інформацію від посадовців;
- діставати доступ до баз даних і реєстрів, у тому числі електронним, таким, що містить інформацію, необхідну для здійснення контролю за виконанням покладених на орган ГИС завдань;
- отримувати від посадовців органу ГИС усні і письмові пояснення з питань, що стосуються перевірки, і вимагати від цих осіб невідкладного усунення виявлених порушень;
- перевіряти повноту усунення недоліків і порушень, виявлених в ході попередніх перевірок.

Керівникові надається право на усунення виявлених в ході перевірки недоліків, якщо таке можливе безпосередньо в ході перевірки. У такому разі такі недоліки і факт їх усунення вказуються в довідці про результати перевірки.

Приватні виконавці

Приватні виконавці перевіряються Мінюстом планово і позапланово. Планові перевірки проводяться не частіше за один раз в 2 року по графіку. Попередні періоди, що раніше перевірялися, можуть бути перевірені по зверненнях учасників старанного виробництва.

Для проведення планової перевірки Мінюстом створюється робоча групадо складу якої, окрім працівників структурних підрозділів Міністерства, можуть притягуватися працівники органів ГИС, які мають високий професійний рівень і досвід практичної роботи не менше 5 років.

При перевірці приватних виконавців члени робочої групи мають ті ж права, що і при перевірці держвиконавців.

Приватному виконавцеві надається право на усунення виявлених в ході перевірки недоліків, якщо таке можливе безпосередньо в ході перевірки. У такому разі такі недоліки вказуються в довідці про результати перевірки.

Позапланові перевірки діляться на виїзні і невиїзні і проводяться на основі:
- заяви приватного виконавця про проведення перевірки;
- письмових звернень учасників старанного виробництва відносно рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця;
- непредставлення приватним виконавцем у встановлені терміни звітності або іншій інформації і / або представлення недостовірної інформації.

На позапланових перевірках з'ясовуються тільки питання, заявлені як основа.

Позапланова невиїзна перевірка проводиться Мінюстом шляхом витребування від приватного виконавця необхідних документів і відомостей у рамках предмета звернення, що стосуються фактів, викладених в зверненнях фізичних і юридичних осіб.

Про проведення позапланової невиїзної перевірки спрямовується письмовий запит. У запиті вказуються термін для надання мотивованої відповіді (не менше 10 календарних днів), перелік копій документів, які необхідно надати для проведення перевірки.

У разі виявлення при здійсненні перевірок ознак дисциплінарної провини приватного виконавця або ухилення від перевірок Мінюст вносить в Дисциплінарну комісію приватних виконавців мотивоване уявлення про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, закони про реформу старанного виробництва набули чинності 5 жовтня. Норми про приватних виконавців вводяться в дію з 5 січня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини