Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати запропонували легалізувати лобізм

21 вересня 2016, 11:35
1542
4
Реклама

Групою позафракційних народних депутатів в парламенті під № 5144 зареєстрований проект Закону "Про лобізм" з метою забезпечити над лобізмом державний і громадський контроль.

Автори законодавчої ініціативи вважають, що легалізація лобізму в Україні допоможе виявити інтереси, що стоять за тим або іншим проектом або рішенням, визначити, хто його лобіює і хто стоїть за лобістами, відкрити справжніх авторів державних рішень, виявити міру залежності/незалежності представників влади, надасть громадянам більше інформації.

Законопроект визначає правові і організаційні основи здійснення лобізму, його цілі і організаційні основи діяльності. При цьому передбачено, що його норми не поширюються на неурядові організації, які мають статус громадських; громадські і професійні групи, які мають передбачене іншими законами право на участь у формуванні політики держави.

Згідно з проектом лобізм - це професійна діяльність суб'єкта лобізму, спрямована на просування законів, інших нормативно-правових актів, їх проектів в процесі розробки, прийняття, відміни або зміни їх органами державної влади, місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, їх посадовими і службовими особами, депутатами усіх рівнів; представництво і захист інтересів замовника послуг з лобізму.

Суб'єкт лобізму (лобіст) - будь-хто фізособа-гражданин України, що постійно проживає в Україні в течію не менше 5 років, або юрособа-резидент України, зареєстроване у встановленому законодавством порядку, за винятком обмежень.

У проекті встановлюються обмеження по лобіюванню інтересів держав-агресорів, зовнішньої і внутрішньої політики держави, мови, релігії, Президента України, судової гілки влади і силових структур.

Передбачено створення Мінюстом Єдиного реєстру лобістів. За реєстрацію лобістів в такому реєстрі запропонована плата у розмірі 1 мзп. Крім того, передбачена така ж щорічна плата за підтвердження статусу лобіста. Також стягуватиметься плата за внесення змін до реєстру (у розмірі, передбаченому законом про реєстрацію). Законопроектом визначається, хто не може бути внесеним в реєстр (відповідно, не може бути лобістом).

У проекті говориться, що замовником послуг з лобізму може бути фізична або юридична особа, що є стороною договори про надання послуг з лобізму. За замовленням такої особи суб'єкт лобізму за винагороду надає послуги з лобізму.

До методам лобізму відносяться:

- пропозиція до прийняття об'єктом лобізму нового нормативно-правового акту і змін, відміни чинного нормативно-правового акту;

- поширення через засоби масової інформації, Інтернет пропозицій з їх обгрунтуванням про необхідність прийняття об'єктом лобізму нового акту і змін, відміни акту;

- участь в розробці проектів нормативно-правових актів;

- зустрічі суб'єктів лобізму з об'єктами лобізму;

- участь в засіданнях виборних органів або їх комітетів, виконавчих органів, засіданнях інших суб'єктів владних повноважень;

- виступи і висловлювання своєї думки перед органами місцевого самоврядування, суб'єктами владних повноважень на засіданнях комітетів, комісій і так далі

Законопроектом передбачений обов'язок об'єкту лобізму взаємодіяти з суб'єктами лобізму в певному порядку.

Також суб'єкт лобізму згідно з проектом має право лобіювати акти індивідуальної дії.

Великий розділ законопроекту присвячений самоврядуванню лобістів. Передбачається створення Асоціації лобістів України як некомерційної організації, України, що об'єднує усіх лобістів.

Контроль за діяльністю суб'єктів лобізму здійснюється Міністерством юстиції України шляхом проведення планових і позапланових перевірок.

Крім того, передбачено внесення змін до Податковий кодекс (зареєстрований законопроект № 5145). Зокрема, по угодах за послуги лобізму згідно з проектом лобістами сплачуватиметься податок на прибуток у розмірі 18% від доходу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини