Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прийняті зміни для безперервності обслуговування будинків до визначення керівника

14 червня 2016, 11:45
4467
0
Реклама

Верховна Рада 14 червня прийняла Закон "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (законопроект № 4680).

Зміни прийняті, оскільки згідно Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" після 01.07.2016 має відбутися перехід від послуги за змістом будинків, споруд і прибудинкових територій до послуги з управління багатоквартирними будинками. В той же час, організація і проведення конкурсу, визначення переможця-керівника, а також прийом-передача житлових будинків в управління від попереднього постачальника (виконавця) послуг займатиме в часі близько 3 - 6 місяців.

Таким чином, для забезпечення безперервності в обслуговуванні багатоквартирних будинків до визначення керівника вирішено встановити, що в період від оголошення конкурсу до моменту визначення переможців і укладення договорів про надання послуг з управління, послуги за змістом будинків, споруд і прибудинкових територій продовжують робити у відповідних багатоквартирних будинках виконавці послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу.

Також співвласникам надається право достроково розірвати договір з призначеним на конкурсній основі керівником у будь-який моментякщо вони визначаться з формою управління багатоквартирним будинком. Для цього співвласники повинні повідомити керівника про дострокове розірвання не пізніше чим за 2 місяці до дати такого розірвання.

Передбачається право співвласників багатоквартирних будинків, зміст яких здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи і далі відшкодовувати витрати на зміст відповідних будівель, споруд і прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення у багатоквартирному будинку об'єднання співвласників або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Закон ухвалений з правками Комітету, згідно з якими якщо впродовж 1 року з дати набуття чинності цього Закону співвласники будинку, в якому не створене ОСМД, не прийняли рішення про форму управління, те управління таким будинком здійснюється керівникомякий призначається на конкурсній основі виконавчим органом місцевої ради, на території якого розташований будинок. У разі, якщо місцевою радою делеговані іншому органу (суб'єктові владних повноважень) функції по здійсненню управління об'єктами ЖКГ, керівник призначається на конкурсній основі таким органом.

У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому Минрегионом, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком терміном на 2 року від імені співвласників підписує уповноважене обличчя виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якої призначений керівник. Якщо за 1 місяць до закінчення зазначеного терміну жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий 2-річний термін.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини