Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запропоновано ухвалити новий Закон ОРД

9 червня 2016, 17:15
1700
2
Автор:
Реклама

Групою народних депутатів у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 4778 "Про оперативно-розшукову діяльність".

Метою законопроекту є вдосконалення правових основ здійснення ОРД, приведення її у відповідність з європейськими стандартами, синхронізація ОРД і процесуальної діяльності, здійснюваної відповідно до КПК.

У пояснювальній записці відзначається, що чинний Закон "Про оперативно-розшукову діяльність" 1992 року морально застарілий, не відповідає існуючим громадським і правовим реаліям.

Проектом розкриті завдання ОРДсеред яких:

- пошук і фіксація фактичних даних про протиправну діяльність осіб (груп осіб);

- отримання інформації про правопорушення, які не є карними, встановлення яких сприяє рішенню завдань протидії злочинності;

- отримання інформації про факти і обставини, які не мають ознак карного правопорушення, проте, згідно із законодавством, вимагають перевірки.

Пропонується надати можливість здійснення ОРД :

1) Державному бюро розслідувань;

2) Державній пограничній службі;

3) Національному антикорупційному бюро;

4) Національна поліція;

5) відповідним органам прибутків і зборів;

6) відповідним органам і установам виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної пенітенціарної служби;

7) розвідувальному органу Міністерства оборони;

8) Службі безпеки;

9) Службі зовнішньої розвідки;

10) управлінню держохорони.

Також пропонується заборонити проведення ОРД підрозділам інших міністерств, відомств, громадським, приватним організаціям або особам.

У проекті Закону визначається вичерпний перелік підстав проведення ОРД, чітко визначаються самі оперативно-розшукові заходи і порядок їх здійснення, вимоги до документального оформлення.

Окремий розділ присвячений оперативно-розшуковому виробництву. Визначені стадії, терміни ведення оперативно-розшукових справ, їх закриття, використання матеріалів, отриманих в результаті ОРД.

У проекті відзначається, що державний контроль за ОРД може здійснюватися у формі позавідомчого і відомчого контролю. Передбачена можливість і форми парламентського, судового і громадського контролю за ОРД.

Окрема увага присвячена прокурорському нагляду за дотриманням законності під час здійснення оперативно-розшукової діяльності. Визначені суб'єкти прокурорського нагляду, предмет нагляду, межі компетенції прокурорів в цій сфері.


Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини