Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Порошенко просить депутатів підтримати новий Закон про судоустрій

31 травня 2016, 10:21
813
0
Автор:
Реклама

Президент Петро Порошенко призвав народних депутатів підтримати зміни в Конституцію в частині судової реформи і нову редакцію Закону "Про судоустрій і статус суддів".

Він вважає, що попередні "косметичні" зміни, починаючи від процедури переобрання і закінчуючи процедурою перекладу суддів, які досі пропонувалися, ситуацію в судовій сфері не виправляють.

Президент відмітив, що реформою передбачається кардинальна зміна системи імунітету суддівщо дозволить ефективно притягати до відповідальності суддів-корупціонерів. Він переконаний в доцільності прийняття разом зі змінами в Конституцію в частині правосуддя нової редакції закону про судоустрій.

За його словами законопроектом передбачені кроки по деполітизуванню судової системи, а також значно звужується вплив на судову систему з боку Президента. Зокрема, відміняється процедура призначення суддів Президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису по тій кандидатурі, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Крім того ліквідовуються вищі спеціалізовані судистворюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а у Вищу раду правосуддя включається громадська радаякий забезпечуватиме реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатур.

Глава держави звернувся до народних депутатів з проханням "зробити усе можливе, щоб ми забезпечили результативне голосування". Спроба зруйнувати прийняття цих змін надовго законсервує існуючу систему судоустрою, відмітив Петро Порошенко, адже згідно діючої Конституції парламент зможе розглядати зміни до Основного Закону не раніше, ніж через рік.

За інформацією прес-служби Президента

Президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів" був зареєстрований в парламенті увечері 30 травня під номером 4734.

Нагадаємо, зміни в Конституцію збираються прийняти в четвер. Правозахисники звернулися до парламенту із зауваженнями відносно проекту змін в Конституцію, які просять врахувати перед прийняттям.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини