Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінімальну зарплату пропонується визначати по-новому

27 травня 2016, 11:34
1938
2
Реклама

Міністерством соціальної політики підготовлений законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно мінімальних розмірів оплати праці.

Як відмітили в Міністерстві, в країнах Європи мінімальна зарплата забезпечується усіма складовими зарплати, окрім компенсаційних виплат, і складає 50-60 % середньої зарплати по країні. У Україні ж МЗП забезпечується тільки тарифною частиною зарплати, не об'єктивно відбиває мінімальні прибутки працівників в частині надтарифної зарплати, і складає 30-35 % середньої зарплати, і також є основою формування тарифної сітки.

Законопроектом запропоновано внести зміни в статті 95 і 96 КЗоТ і статті 3, 6 і 10 Закону про оплату праці відносно визначення поняття мінімальної заробітної платиїї забезпечення і порядку встановлення.

МЗП визначатиметься як мінімальний розмір оплати праці в нормальних умовах праці і забезпечуватися не лише тарифною частиною зарплати, але і іншими її складовими стимулюючого характеру (доплати, надбавки і премії, окрім компенсаційних виплат за відхилення від нормальних умов).

Передбачається встановлення доплати до розміру МЗП при нарахуванні працедавцем заробітної плати нижче розміру МЗП.

Також змінюється порядок формування тарифної сітки оплати праці. Зокрема, передбачається, що підприємства самостійно в колективних договорах визначатимуть і переглядатимуть тарифні сітки.

З метою недопущення необгрунтованого зниження долі тарифної зарплати працівників встановлюється нижня межа тарифної ставкияка не може бути менше 60% розміру МЗП.

Для працівників бюджетних установ і організацій Кабінет Міністрів встановлюватиме мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку), на основі якого формуватимуться схеми посадових окладів.

Проектом також передбачається доповнити статтю 9 Закону про колективні договори нормою про надання права Кабінету Міністрів по зверненню однієї або декількох організацій працедавців або профспілок поширювати дія галузевої угоди або окремих його положень і на підприємства, які не брали участь в укладенні.

Очікується, що ухвалення законопроекту дозволить швидшими темпами підвищити МЗП до рівня фактичного прожиткового мінімуму і до 50 % середньої зарплати, легалізувати робочі місця, ліквідовувати існуючий розрив між розміром МЗП і I тарифний розрядом ЕТС у бюджетній сфері.

Джерело: Минсоцполитики

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини