Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Власник або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю

26 травня 2016, 14:40
2751
0
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової пааты у цивільних справах 18 травня 2016 року розглянув справу 6 -658цс15 про визнання незаконними і відміні рішень сільської ради, недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки, договору купівлі-продажу земельної ділянки, відміни їх реєстрації і усуненні перешкод в користуванні земельною ділянкою.

При розгляді була сформована наступна правова позиція.

Відповідно до частини другої статті 152 Земельного кодексу 2001 року власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування заподіяних збитків.

Суд повинен встановити: чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи або інтереси цієї особи; у чому полягає таке порушення прав; якими доказами воно підтверджується. Залежно від встановленого суд повинен вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини