Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

При неповерненні банком депозиту налічуються відсотки по вкладу до запитання

25 травня 2016, 13:15
1168
0
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 11 травня 2016 року розглянув справу6 -338цс16 по позову до "Райффайзен Банк Аваль" про стягнення відсотків по банківському вкладу.

При розгляді Суд сформував правову позиціювже висловлену при перегляді справи № 6-1891цс15 і в наступних.

По сенсу частини першої статті 1058 ГК за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла грошову суму (вклад), що поступила від іншої сторони (вкладника) або поступила для неї, зобов'язується повернути суму вкладу і відсотки на неї або дохід в іншій формі на умовах і в порядку, встановлених договором.

Відповідно до частини п'ятої статті 1061 ГК відсотки на банківський вклад нараховуються з дня, що йде за днем вступу вкладу у банк, до дня, передування його поверненню вкладникові або списанню з рахунку вкладника по інших підставах.

Закінчення терміну дії договору банківського вкладу у разі невиконання зобов'язань не припиняє зобов'язальних правовідносин, а трансформує їх в охоронні, такі, що містять обов'язок відшкодувати заподіяні збитки, встановлені договором або законом.

При цьому відповідно до частини другої статті 1070 ГК відсотки за користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клієнта, сплачуються банком в розмірі, встановленому договором, а якщо відповідні умови не встановлені договором, - у розмірі, який зазвичай платиться банком по вкладу до запитання.

У цій справі встановлено, що договір банківського вкладу не містить певного розміру процентної ставки за користування грошовим вкладом у разі неналежного виконання зобов'язань за даною угодою після закінчення терміну його дії.

Проте суди, задовольняючи позов в повному об'ємі, положення частини першої статті 1058 і статті 1061 ГК до спірних правовідносин застосували неправильно і дійшли помилкового висновку про те, що після закінчення терміну дії договору і у разі неналежного виконання його умов з банку на користь вкладника підлягають стягненню відсотки за користування грошовим вкладом по процентній ставці, передбаченій цим договором, не врахувавши, що договором не визначений розмір процентної ставки за користування депозит у разі закінчення термін його дії і неналежний виконання грошовий зобов'язання по він. Суд безпідставно не застосував норму статті 1070 ГК, не враховуючи, що з банку підлягають стягненню відсотки по процентній ставці в розмірі, зазвичай сплачується банком по вкладу до запитання.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини