Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роз'яснені нюанси митного оформлення товарів з використанням електронної декларації

24 травня 2016, 09:24
1525
0
Автор:
Реклама

У разі митного оформлення товарів з використанням електронної митної декларації для формування податкового кредиту оформлення електронної митної декларації на паперових носіях не є обов'язковим. Про це розповіла ГФС в листі № 10102/6/99-99-15-03-02-15.

Відповідно до п. 201.12 ст. 201 НКу разі ввезення товарів на митну територію України документом, що засвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна деклараціяоформлена згідно з вимогами законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Пунктами 2 і 3 ст. 257 ТК передбачено, що електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, завіреною ЭЦП, і інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. Митна декларація і інші документи, представлення яких органам прибутків і зборів передбачено ТК, оформлені на паперовому носії і у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Згідно абз. 2 п. 16 Положення про митні деклараціїелектронна митна декларація вважається оформленою за наявності внесеної в таку декларацію посадовцем митного органу, який завершив митне оформлення, відмітки про завершення митного оформлення і посвідчення такої декларації ЭЦП посадовця митного органу, який завершив митне оформлення.

Оформлена електронна митна декларація за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну формупридатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що робить неможливим надалі внесення змін до такої декларації, упевняється ЭЦП посадовця митного органу, який завершив митне оформлення, і спрямовується декларанту або уповноваженій особі.

Згідно п. 5.4 Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документу по письмовому зверненню осіб, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) засвідчує копії оформлених електронних митних декларацій на папері.

Копія електронної митної декларації на папері - це засвідчене посадовцем митного органу візуальне представлення на папері оформленої митним органом електронної митної декларації, відбитої у форматі *.xps.

Завірення здійснюється шляхом проставляння посадовцем митного органу у верхній частині лицьової сторони кожного листа роздрукованої на папері копії електронної митної декларації відмітки "Копія. Згідно з оригіналом", особистого підпису, ініціалів і прізвища, дати завірення копії, а також відбитку особистого номерного друку.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини