Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Львів і Івано-Франківськ прийняли естафету обговорення проекту закону про адвокатуру

19 квітня 2016, 16:10
772
1
Автор:
Реклама

На круглому столі у Львові на відкритті заходу до учасників дискусії звернувся Андрій Костинадвокат, заступник голови Ради адвокатів Одеської області. Він акцентував увагу на важливості обговорення, адже зараз відбувається збір пропозицій і зауважень, які мають бути враховані при розробці фінального варіанту документу.

У свою чергу, Сергій Матвеевчлен Ради адвокатів Львівської області, голова Відділення АПУ у Львівській області, керівний партнер АТ "Матвеев і партнери", призвав колег бути активними і брати участь в процесі, оскільки думка професійного співтовариства має бути вирішальною при розробці профільних документів.

Уявляючи основні положення проекту Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" Денис БугайПрезидент АЮУ, член робочої групи по реформуванню адвокатури при Радому з питань судової реформи при Президентові України, привів позитивні зміни, які пропонуються в проекті, а також положення, потребують доопрацювання.

Учасники круглого столу мали можливість висловити свою думку по ключових розділах проекту, зокрема, стосовно професійних прав і гарантій адвокатів, доступу до професії адвоката, виняткового права на представництво в судах, підходів до організації адвокатського самоврядування, а також очікуваних змін в дисциплінарній відповідальності адвокатів.

Європейський досвід правового регулювання адвокатури і організації адвокатського самоврядування представили експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Ритис Йокубаускас і Оксана Цимбривська. "Дуже важливо приділити увагу усім елементам запропонованої концепції виняткового права на представництво в судах, а особливо так званій моделі адвокат - державний службовець. Остання не базується ні на одному європейському досвіді, тому варто замислитися, чи варто Україні експериментувати в цьому питанні", - прокоментувала Оксана Цимбривська.

У свою чергу, Ритис Йокубаускас відмітив: "Необхідно піти далі в розвитку положень закону, регулюючих статус помічника адвоката. Зокрема, європейська практика передбачає можливість залучення помічника адвоката до дисциплінарної відповідальності. Такий підхід слід ввести і в Україні, зрозуміло, передбачивши окрему систему дисциплінарних санкцій, які могли б застосовуватися до помічників".

"Якщо ми говоримо про необхідність отримання диплома магістра, то це для того, щоб стажуватися і стати адвокатом. Але для помічника адвоката, який бажає отримати необхідний досвід і навички для подальшого розвитку юридичної діяльності, думаю, бакалавра вистачає", - висловився адвокат Ігор Фоминкерівний партнер Fomin & Partners про кваліфікацію помічника адвоката.

"На попередніх заходах питання дисциплінарної відповідальності більше турбували членів дисциплінарних органів. Проте іншим адвокатам необхідно не менш ретельно аналізувати речення змін і в цей розділ закону", - відмітив Микита Нуралинчлен Ради Відділення АЮУ в м. Києві, адвокат VB PARTNERS.

"Думаю, що в результаті попередньої реформи адвокатури ми отримали не стільки посилення гарантій діяльності адвоката і підвищення його статусу, а швидше "міністерство адвокатури". Зараз, на мою думку, ми повинні працювати у напрямі посилення гарантій і статусу адвоката з одночасною дебюрократизацией нашого самоврядування", - висловив свою думку Андрій Гринчукадвокат, керівний партнер АТ "Юридична фірма "Гринчук і партнери".

Круглий стіл в Івано-Франківську 15 квітня 2016 року став вже сьомим масштабним обговоренням, організованим Асоціацією юристів України в регіонах країни протягом цього року.Модератором виступила Оксана Кобриняка звернула увагу на те, що реформа адвокатури повинна розглядатися як складовий елемент реформи усієї системи юстиції. На відкритті круглого столу Володимир Костюкадвокат, голова Відділення АЮУ в Івано-Франківській області, директор ТОВ "Лекс Консалтинг", також звернувся до колег із закликом приєднуватися до обговорення і висловлювати свої позиції.

У свою чергу, Андрій Романчукадвокат, керівний партнер ЮК "Моріс Групп", відмітив, що Радий з судової реформи налагоджений сприйняти консолідовану позицію адвокатського співтовариства. Також він висловив переконання, що запропонований проект спрямований на посилення прав і гарантій адвокатської діяльності.

З таким висновком погодилася і Світлана Петровав.о. Голови Ради адвокатів Івано-Франківської області. Вона звернула увагу на те, що для адвокатів посилення професійних прав і гарантій є ключовим завданням. І те, що розробники проекту це усвідомлюють, вселяє надію на якісне їх віддзеркалення в новому законі.

"Суд теж має бути зацікавлений в наданні адвокатам широких можливостей отримувати необхідну інформацію, у тому числі з обмеженим доступом. Це допоможе в ухваленні справедливого рішення у справі. В той же час, покарання за розголошування адвокатом такої інформації має бути строгим", - відмітив Андрій Костинзаступник голови Ради адвокатів Одеської області.

Разом з обговоренням статусу адвоката і доступу до професії, учасники круглого столу порушили питання організації адвокатського самоврядування.

Зокрема, у своєму виступі Андрій Вишнєвськийдиректор Координаційного центру за поданням правової допомоги Міністерства юстиції України, підкреслив необхідність децентралізації адвокатського самоврядування. "У законопроекті передбачені повноваження конференції ради адвокатів регіону переглядати рішення ради адвокатів відповідного регіону. Це - важлива позитивна зміна, проте, з двома уточненнями. По-перше, не "переглядати", а "відміняти". По-друге, аналогічні повноваження слід надати і З'їзду адвокатів України відносно рішень Ради адвокатів України. Крім того, ефективним інструментом децентралізації і посилення впливу регіонів могло б стати формування складу САУ з числа голів рад адвокатів регіонів ", - відмітив він.

До обговорення також приєдналися Володимир Кравчукчлен Правління АЮУ, суддя ЛОАС, Максим Шевердинчлен Правління АЮУ, голова Відділення АПУ в Харківській області, партнер ЮФ "Кибенко, Оника і партнери", Зоя Ярошвіце-президент Асоціації адвокатів України, керівний партнер АК "Маршаллер і партнери", Валерія Коломиецкерівник Львівського обласного відособленого підрозділу ОО "Всеукраїнське об'єднання адвокатів, що надають безкоштовну правову допомогу", Сергій Удовиченко, адвокат, член ВКДКА від Рівненської області, і інші.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини