Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На виборах запропоновано ввести систему електронних протоколів

15 квітня 2016, 16:26
999
0
Реклама

У парламенті групою депутатів зареєстрований законопроект № 4404 про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно електронного виборчого процесу.

Метою законопроекту є зменшення фальсифікацій при проведенні голосування і підрахунку голосів виборців, а також прискорення встановлення результатів виборів. Для цього запропоновано ввести систему електронного підрахунку і формування електронних протоколів.

Передбачається створення Єдиною інформаційно-аналітичною системи "Вибори"яка міститиме детальну інформацію про процес роботи систем оптичного сканування, порядку формування електронних протоколів, процесу передачі інформації на сервер відповідної виборчої комісії.

Для забезпечення електронного підрахунку голосів треба, щоб на кожній виборчій дільниці були встановлені системи оптичного сканування (сканери)що забезпечують сканування виборчих бюлетенів і тому подібне. Сканери передаватимуть цифрові зображення бюлетенів на комп'ютер, який виборча комісія використовує для підрахунку голосів. За результатами розгляду цифрових зображень формуватимуться електронні протоколи.

Захист забезпечуватиметься завдяки ЭЦПяку члени виборчої комісії накладають відразу після складання електронного протоколу. Після підписання електронні протоколи спрямовуються по Інтернету на сервер відповідної виборчої комісії. Для забезпечення відповідності інформації в електронному протоколі його електронну і паперову копії доставляють разом з іншою виборчою документацією. Паперові протоколи можуть складатися тільки за відсутності можливості скласти електронний протокол.

За передачу членом виборчої комісії ЭЦП третім особам або підписання третіми особами електронного протоколу виборів за допомогою ЭЦП члена виборчої комісії встановлюється карна відповідальність.

Для впровадження пропонованої системи необхідно передбачити перехідний період, впродовж якого відбуватимуться її розробка і тестування, а також навчання і персоналу. Тому в законопроекті передбачено, що закон набуває чинності через 1 рік після прийняття.

Автори проекту підрахували, що загальні витрати на впровадження передбаченої системи складуть 3 010 746 623 гривень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини