Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ухвалений довгожданий Закон для ринку б/у автомобілів

12 квітня 2016, 18:45
16703
1
Реклама

12 квітня Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Податковий кодекс відносно стимулювання розвитку ринку вживаних товарів (законопроект № 3046-д).

Вносяться зміни в пункт 189.3 статей 189 НК відносно порядку визначення бази оподаткування ПДВ для операцій з уживаними товарами.

Законом, зокрема, поширено застосування маржинального принципу (оподаткування різниці між ціною продажу і ціною придбання) для визначення бази оподаткування ПДВ операцій з поставки б/у товарів на операції з поставки товарів, придбаних у будь-яких осібякі не є платниками вказаного податку (сьогодні такий принцип діє тільки по придбаних у фізосіб), а також виключена умова про однорідність би/у товарів при визначенні бази оподаткування при їх продажі.

Також виключені норми НК відносно порядку визначення ціни продажу б/у товарів для фізичних осіб і відносно поняття нового транспортного засобуяке приведене в пункті 189.3 статей 189 НК і застосовується для цілей визначення бази оподаткування ПДВ.

Закон ухвалений з техніко-юридичними правками.

Відмітимо, що зараз головною причиною відсутності нормального ринку уживаних ТС є небезпека повторного нарахування ПДВ на повну вартість одного і того ж ТС. Так, перший раз ПДВ обкладається операція продажу нового ТС офіційним дилером, а удруге - при повторній реалізації юрособою (дилером) того ж, але вже б/у транспортного засобу, який перед цим було викуплено  у споживача.

Закон покликаний вирішити цю і інші проблеми і упорядкувати продажі уживаних автомобілів.

Очікується, що ухвалення Закону запустить повноцінну торгівлю уживаними автомобілями через офіційні дилерські мережі.

Також сьогодні ухвалений за основу законопроект про зниження ставок акцизного збору на б/у авто.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини