Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГФС розповіла, як нараховується податкова скидка за навчання дитини

24 березня 2016, 16:00
1306
0
Автор:
Реклама

Скористатися правом на податкову скидку за навчання дитини може один з батьків, який отримує прибутки у вигляді зарплати, за умови надання відповідних підтверджувальних документів, зокрема, договори про навчання дитини, яка ув'язнена між учбовим закладом і дитиною, квитанції про плату за навчання, довідки про прибутки.

Про це розповіло головне управління ГФС в м. Києві в листі № 2083/До/26-15-13-04-14додавши, що для використання права на компенсацію вартості навчання непрацюючого члена сім'ї I мірі спорідненості, один з батьків, який працює, може включити в податкову скидку на навчання тільки суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки і т. п.), в якому вказано, що платіж за навчання здійснений безпосередньо особою, яка звертається за податковою скидкою.

Нагадаємо, згідно пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 НКподаткова скидка для фізосіб, що не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб впродовж звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного доходу оподаткування, отриманого за результатами такого звітного року у вигляді зарплати, у випадках, певних НК.

Статтею 166 НК визначене право платника податку на податкову скидку.

Відповідно до пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 НК підстави для нарахування податкової скидки з вказівкою конкретних сум відбиваються платником податку в річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня що включно йде за звітним податкового року.

Згідно п. 166.3 ст. 166 НК платник податку має право включити в податкову скидку в зменшення доходу оподаткування платника податку за результатами звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 НК, такі фактично здійснені їм впродовж звітного податкового року витрати, як сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку і члена його сім'ї I міра спорідненості, який не отримує зарплата. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абз. 1 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 НК (суми, рівної розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 і закругленого до найближчих 10 грн.).

Крім того, в податкову скидку включаються фактично здійснені впродовж звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними і розрахунковими документами. У цих документах обов'язково має бути відбита вартість таких товарів (робіт, послуг) і термін їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 НК).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини