Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Изовитова висловилася про зміни Закону про адвокатуру

14 березня 2016, 12:26
1504
7
Автор:
Реклама

Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Изовитова заявила, що проект Закону "Про внесення змін до Закону "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" не повинен погіршити діючий статус адвокатів і ослабити органи адвокатського самоврядування.

Оскільки в групу розробників законопроекту були включені лише декількох адвокатів, і не усі з них є такими, що практикують, професійне середовище повинне детально проаналізувати зміни, які пропонуються, і відстояти їх облік в остаточній редакції документу.

Л. Изовитова звернула увагу на три основні пункти: доступ до професії, гарантії адвокатської діяльності і статус органів адвокатського самоврядування.

По-перше, вона вважає неприпустимою відміну інституту стажування. І стажуванняі статус помічника мають бути збережені як можливість для входу в професію людей з різним досвідом. Якщо можливостей стажуватися не буде, то юристи повинні будуть два роки працювати на мінімальну зарплату помічником адвоката, який може мати менше професійного досвіду, ніж вони самі. При цьому встановлено необгрунтоване обмеження кількості помічників до трьох чоловік.

"Необхідно зберегти інститут стажування, тоді людина на основному робочому місці зможе отримувати гідну зарплату і стажуватися в адвокатурі. Але треба підвищити екзаменаційні вимоги, щоб і стажисти, і помічники проходили підвищення кваліфікації, щоб для них були курси і Рада адвокатів регіонів почали займатися ними", - вважає Л. Изовитова.

По-друге, гарантії адвокатської діяльності мають бути збережені на рівні матеріальних норм права безпосередньо в законі. Що підриває стабільність роботи адвокатського самоврядування Л. Изовитова рахує пропозицію по скороченню терміну повноважень членів і керівництва органів самоврядування з 5 до 2 років.

По-третє, без уваги розробників законопроекту залишилася система безкоштовної правової допомогиу якій адвокати поставлені в залежність від держави. В таких обставинах, по словах Л. Изовитовой, виникають такі небезпечні прецеденти, як ліквідація регіональних центрів БПД в Харківській і Луганській областях. Процес ліквідації рано чи пізно поставить під сумнів повноваження адвокатів в тих справах, в яких вони беруть участь, оскільки мають доручення від ліквідаційних комісій, що не передбачено Положенням про центри БПД.

25 березня 2016 року в 10:00 в готелі "Президент" (м. Київ, вул. Госпітальна, 12) відбудеться конференція з обговорення основних положень законопроекту за участю голів Рад адвокатів регіонів, глав КДКА регіонів, членів Ради адвокатів України, членів ВКДКА, членів ВРКА, керівництва і голів комітетів НААУ. Запрошені представники Адміністрації Президента і Робочої групи по реформуванню законодавства про адвокатуру і безкоштовну правову допомогу Радого з питань судової реформи.

Джерело: НААУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини