Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роз'яснені нюанси сплати військового збору при відчуженні нерухомості

3 березня 2016, 14:29
7713
0
Автор:
Реклама

У разі, якщо платник податку при нотаріальному посвідченні в 2015 році договорів купівлі-продажу об'єктів нерухомості не сплачує військовий збір, то такий платник до 1 травня 2016 року подає річну податкову декларацію в контролюючий орган по місцю податкової адреси і сплачує суму податкового зобов'язання до 1 серпня 2016 року. Такого висновку дійшла ГФС в листі № 2032/З/99-99-17-03-03-14.

Відмітимо, пп. "в" п. 176.1 ст. 176 НК встановлено, що платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію по встановленій формі в певні терміни у випадках, коли згідно з нормами розділу IV НК таке представлення є обов'язковим.

Проте відповідно до цього розділу обов'язок платника податку відносно представлення податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подаєтьсяякщо такий платник податку отримував прибутки від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів по яких був сплачений податок (збір) (п. 179.2 ст. 179 НК).

Отже, сплата військового збору у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі - продажі нерухомого майна (квартир) здійснюється платником податків по місцю їх нотаріального посвідчення. Податкова декларація у такому разі платником податків не подається.

В той же час згідно пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 НК, платник податку, одержуючий прибутки від особи, яка не є податковим агентом,, і іноземні прибутки зобов'язаний включити суму таких прибутків загальний річний дохід оподаткування і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, а також сплатити податок (збір) з таких прибутків.

При цьому такий платник до 1 травня року, що настає за звітним, подає річну податкову декларацію в контролюючий орган, де перебуває на обліку, в якій відбиває вказаний дохід (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 НК).

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 НК фізособа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язаннявказану в представленій їм податковій декларації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини