Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За пост в соцсети можуть притягнути до карної відповідальності

23 лютого 2016, 14:24
15005
8
Автор:
Реклама

Зарічний суд міста Торби вироком від 2 лютого 2016 року у справі № 591/442/16-к визнав винним в публічних закликах до насильницького скидання конституційного ладу і до захоплення державної влади через ЗМІ (частина 3 ст.109 Карного кодексу) власника сторінки в соціальній мережі "ВКонтакте".

Обвинувачений визнав свою винність, суд затвердив угоду з прокурором, оштрафувавши злочинця на 8 500 грн.

Судом встановлено, що обвинувачений порушуючи конституційні приписи про порядок визначення і зміни конституційного ладу в Україні виключно шляхом безпосередньої і показної форм демократії, використовуючи персональну сторінку "Богдан Мазепа" і створений ним гурт "Бандерівський легіон" в соціальній мережі "ВКонтакте", діючи з прямим наміром, спрямованим на здійснення публічних закликів до насильницької зміни або скидання конституційного ладу і до захоплення державної влади в Україні, поширення матеріалів із закликом до такий дія, неодноразово розміщує на вказаний ресурс, доступний для перегляд необмежений круг користувач, відповідний зміст матеріал про необхідність початок боротьба з діючий влада, до непокора існуючий режим, до знищення представник влада.

Суд дійшов висновку, що інтернет-сторінка використовувалася як засіб масової інформації у розумінні вимог абзаців 47, 55 ч.1 ст.1 Закону "Про телекомунікації" і статті 22 Закону "Про інформацію".

Судова експертиза письмової мови була проведена по декількох постах. Зокрема, висловлювання "Лише партизанська підпільна боротьба принесе нам бажані ефекти, не парламентська, не мирні пікети, а лише підпільна повстанська боротьба з режимом внутрішньої окупації шоколадної бариги. Бо далі буде лише гірше : або тобі повяжуть і закриють, або ще гірше змиритися з таким життям, так краще смерть ніж така доля. ОСОБА_4 валити цю владу, а гниди СБУшні вкотре довели, що сморід не служба безпеки України, а служба безпеки режиму Януковича"згідно з виводами експертизи, є публічним, прямим закликом до користувачів соціальної мережі підніматися на озброєну народну боротьбу в умовах підпілля проти керівних державних органів або осіб, що мають урядові повноваження, щоб повалити існуючу владу.


Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини