У парламенті зареєстрований законопроект № 4089 про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно забезпечення доступу до судових рішень.
Ініціатори проекту, нардепи Д. Силантьев (РПЛ),, В. Куприй (позафракційний) і С. Кудлаенко (БПП) вважають, що відсутність конкретних термінів, впродовж яких суддя повинен направити електронну копію судового рішення в Єдиний державний реєстр судових рішень, а також конкретного виду відповідальності за невиконання цього обов'язку призводить до ситуації, коли значна частина електронних копій судових рішень або взагалі не вноситься в реєстр, або вноситься через значні проміжки часу.
Тому законопроектом пропонується в Законі доступі до судових рішень вказати, що електронна копія судового рішення спрямовується в реєстр суддею, який прийняв (ухвалив) судове рішення, або головуючим суддею, якщо розгляд справи був колегіальним, не пізніше за день, що йде за днем прийняття (винесення) судового рішення.
Якщо відповідно до процесуального закону складання повного судового рішення було відкладене, електронна копія судового рішення спрямовується в реєстр суддею в день складання повного судового рішення.
Електронна копія судового рішення, підмета негайному виконанню, спрямовується в реєстр суддею в день прийняття (винесення) судового рішення.
Крім того, в Законі про судоустрій запропоновано встановити, що суддя може бути притягнений до дисциплінарній відповідальності за систематичний ненапрям у встановлений законодавством термін електронних копій судових рішень в ЕГРСР.
Відмітимо, що з 1 лютого діє інструкція по внесенню судових рішень в ЕГРСР.