Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГФС роз'яснила особливості застосування РРО

18 лютого 2016, 13:33
1318
2
Автор:
Реклама

Для фізособи - підприємця, який знаходиться на упрощенке і не здійснює операції в готівковій формі, застосування РРО являється обов'язковим. Такого висновку дійшла ГФС в листі № 918/Ц/26-15-12-02-14.

Нагадаємо, відповідно до п. 296.10 ст. 296 НК РРО не застосовуються платниками єдиного податку :

- 1 групи;

- 2 і 3 груп (фізособи - підприємці) незалежно від вибраного виду діяльності, об'єм доходу яких впродовж календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році об'єму доходу понад 1 млн. грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО починається з 1 числа 1 місяця кварталу, що йде за виникненням такого перевищення, і триває в усіх наступних податкових періодах впродовж дії свідоцтва платника єдиного податку.

Відповідно до п. 1, п. 12 ст. 3 Закону про РРОсуб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій і безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п.) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму купівлі через РРО з роздруком відповідних розрахункових документів, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих розрахункових книжок;

- вести облік товарних запасів на складах і по місцю їх реалізації;

- здійснювати продаж тільки тих товарів, які відбиті в такому обліку, за винятком продажу товарів особам, які оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку об'ємів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно п. 1.4 гл. 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів засобів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб засобів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів засобів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях або в електронному вигляді.

Згідно п. 12 ст. 9 Закону про РРО реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки не застосовуютьсяякщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції за розрахунками в готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля і т. п.).

Отже, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій і безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п.) застосування РРО являється обов'язковим. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини