Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці розповіли, коли можна використовувати факсиміле

17 лютого 2016, 11:33
2509
0
Автор:
Реклама

Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства, окрім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.

Такого висновку дійшла ГФС в листі № 2895/6/99-95-42-01-15.

Пунктом 2 ст. 9 Закону про бухоблік визначено, що первинні і звідні облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізитизокрема підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Законом про ЭЦПабо інші дані, що дають можливість ідентифікувати особу, що брала участь в здійсненні хозоперации.

Відповідно до пп. 2.5 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухоблікудокумент має бути підписаний особистоа підпис може бути скріплений друком. Використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається в порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства.

Частиною 3 ст. 207 ГК передбачено, що використання при здійсненні угод факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, ЭЦП або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою угодою сторіну якому повинні міститися зразки відповідного аналога їх власноручних підписів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини