У парламенті зареєстрований законопроект № 4047 "Про внесення змін до статтю 8 Закону України "Про захист прав споживачів" (відносно встановлення відповідальності інтернет-магазинів за неналежну якість товарів)".
У пояснювальній записці говориться, що не завжди інтернет-магазин є безпосереднім продавцем товару - іноді він просто надає майданчик для розміщення оголошення про продаж товару. Продавцем може виявитися будь-яка особа, у тому числі і не суб'єкт господарювання. У такому разі купівля товару не регулюватиметься нормами Закону про захист прав споживачів з усіма витікаючими з цього наслідками.
Тому законопроектом пропонується встановити відповідальність інтернет-магазину, солідарну з продавцем товару- у разі, якщо інтернет-магазин не зможе надати достовірне ім'я, місце проживання і інші засоби зв'язку з продавцем товару.
Це означає, що у випадку, наприклад, неможливості знайти продавця товару, споживач зможе звернутися з вимогою до інтернет-магазину.
Після задоволення такої вимоги інтернет-магазин має право зворотної вимоги (регрес) до продавця товару. Тому інтернет-магазин буде зацікавлений не лише сприяти якнайповнішому розміщенню інформації про продавця, але і перевіряти таку інформацію, враховуючи можливе настання негативних наслідків у формі відповідальності.
Ініціатор проекту, нардеп Олександр Фельдман, відмічає, що в законі КНР про захист прав споживачів міститься подібна норма про солідарну відповідальність інтернет-сайту, який використовується як майданчик для електронної торгівлі.