Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє порядок реєстрації юрособ, ФОП і громадських формувань

12 лютого 2016, 13:00
6844
0
Автор:
Реклама

12 лютого набув чинності Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затверджений наказом Мінюсту від 9 лютого 2016 року № 359/5.

В порядку враховані зміни у сфері реєстрації, що стосуються розширення круга суб'єктів, уповноважених реєструвати юрособ, ФОП і громадські формування. Мінюст передає свої функції нотаріусам, комунальним і держпідприємствам, держадміністраціям і органам місцевого самоврядування. Передбачено, що банки зможуть працювати як "фронт-офисы" - приймати документи, необхідні для реєстраційних дій.

Реєстрація робиться будь-яким суб'єктом державної реєстрації в межах повноважень, визначених Законом "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань", незалежно від місцезнаходження юридичної особи (окрім громадських формувань) чи місця проживання ФОП.

Державна реєстрація громадських формувань, символіки громадських формувань, у випадках, передбачених законами, проводиться Міністерством юстиції і його територіальними органами по місцезнаходженню громадського формування.

Реєстрація проводиться на основі:

- документів, що представляються заявником для державної реєстрації;

- судових рішень, що набрали законної сили і спричиняють за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (відміну заборони) здійснення реєстраційних дій, а також що поступили в електронній формі від суду або державної старанної служби відповідно до Закону "Про старанне виробництво";

- рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 Закони;

- шляхом внесення державним реєстратором відомостей в Єдиний державний реєстр виключно на основі і відповідно до Закону.

Заявник може отримати доступ до відомостей через інтернет за кодом доступу для перегляду, копіювання і друку.

Датою отримання заявником відомостей про результати надання адміністративних послуг з державної реєстрації, рішень державного реєстратора вважається дата розміщення таких відомостей, рішень на порталі електронних сервісів.

До впровадження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань підготовка і формування правового укладення, рішення держреєстратора, у тому числі повідомлення про припинення розгляду документів і повідомлення про відмову в реєстрації, здійснюються без використання програмних засобів ведення реєстру.

Документи для державної реєстрації у електронній формі подаються після впровадження порталу електронних сервісів.

До 1 січня 2017 року зведення (окрім ряду виключень) про державну реєстрацію громадських формувань як юрособ вносяться в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань, Єдиний реєстр громадських формувань і Реєстр громадських об'єднань і надаються з цих реєстрів органом, який провів їх реєстрацію (легалізацію).

Ведення обліку політичних партій, їх структурних утворень забезпечує Міністерство юстиції і його територіальні органи в межах компетенції.

Нагадаємо, діють нові форми заяв у сфері реєстрації юрособ і фізосіб-підприємців

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини