Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Видаляти піратський контент змусять до суду?

29 січня 2016, 17:30
2537
4
Реклама

Законопроектом № 3081-д про державну підтримку кінематографіїякий прийнятий за основу 28 січня, не лише регламентується механізм держпідтримки українського кіно, але і пропонуються новації відносно боротьби з піратством в Інтернеті.

Масштабні зміни заплановано внести в Закон "Про авторське право і суміжні права".

Передусім, уточнюється і визначається нова термінологіязокрема, сайт, адреса сайту, розрахована на багато користувачів платформа, власник сайту/платформи, гіперпосилання, електронна цифрова інформація, електронна (цифрова) копія об'єкту авторського права і (чи) суміжних прав, локальна мережа, акаунт, постачальник послуг технічного зберігання (хостингу), сервер і так далі

Порушеннями визначаються:

- піратство у сфері авторського права і (чи) суміжних прав - будь-яке використання об'єктів авторського права і (чи) суміжних прав, у тому числі в мережі Інтернет, без дозволу суб'єктів авторських і (чи) суміжних прав з урахуванням передбачених обмежень майнових прав;

- запис аудіовізуального твору при його публічній демонстрації ("камкординг") для будь-яких цілей без дозволу суб'єкта авторського права на такий твір.

Встановлюється порядок припинення і запобігання порушенням авторського права і (чи) суміжних прав в мережі Інтернет і локальних мережах.

Так, суб'єкт авторського права і (чи) суміжних прав у разі виявлення електронної (цифровий) інформації, що порушує авторське право і (чи) суміжних правах або посилання на таку інформацію в мережі Інтернет або локальній мережі, має право звернутися до власника веб-сайту розрахованої на багато користувачів платформи, локальної мережі, сервера постачальника послуг технічного зберігання (хостингу), іншим особам, з вимогою про припинення порушення авторського права і (чи) суміжних прав.

При цьому суб'єкт авторського права несе відповідальність за достовірність інформації, викладеної у вимозі, про наявність у нього майнових прав інтелектуальної власності на об'єкт авторського права і (чи) суміжних прав.

Особа, що отримала вимогу, зобов'язана:


- негайно, але у будь-якому випадку не пізніше за 24 години з моменту отримання такої вимоги видалити чи зробити неможливим доступ до інформації, що порушує авторське право

- негайно, але у будь-якому випадку не пізніше 48 годин з моменту отримання такої вимоги, повідомити суб'єкта про прийняті заходи (з одночасним відправленням копії повідомлення постачальникові хостингу, провайдерові, іншим особам).

Можна і відмовити у видаленні інформації, якщо власник сайту і так далі має майнові авторські права і (чи) суміжні права на електронну (цифрову) інформацію, відносно якої було заявлено вимогу, надавши требователю відповідні документи.

Суб'єкт авторського права, згідно з проектом, може звернутися до постачальника послуг хостингу, провайдера і тому подібне з вимогою:

- надання впродовж 24 годин достовірних і коректних даних про власника сайту-порушника у об'ємі, достатньому для поводження з позовом до суду;

- видалення або встановлення неможливості доступу до інформації або посилання на неї.

При цьому говориться, що власники сайтів, розрахованих на багато користувачів платформ, локальних мереж, серверів і постачальники послуг технічного зберігання (хостингу) зобов'язані розміщувати на своїх сайтах і в службах WHOIS у відповідних реєстрах адрес мережі Інтернет інформацію про себе - місцезнаходження (адреса для листування), номер телефону і адресу електронної пошти, іншу інформацію, достатню для поводження з позовом до суду.

Пропонується в новій редакції викласти диспозицію першої частини статті 176 Карного кодексувизначивши порушенням авторських і суміжних прав піратство у сфері авторського права і (чи) суміжних прав, у тому числі в мережі Інтернет, камкординг, кардшейринг, незаконне відтворення, поширення об'єктів авторського права, включаючи їх незаконне тиражування і поширення на аудіо- і відеокасетах, дискетах, дисках, інших носіях інформації, з використанням хмарних сховищ даних (файлів), до яких мають доступ користувачі мережі Інтернет, здійснення фінансування такої діяльності або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це заподіяв матеріальний збиток в значний розмір або якщо такий діяльність здійснюється з метою отримання прибутки.

КоАП запропоновано доповнити новими статтями 164-17 - "Порушення порядку припинення і (чи) запобігання порушенням авторського права і (чи) суміжних прав в мережі Інтернет і локальних мережах" і 1641-8 "Наведення недостовірної інформації у вимогах про видалення або неможливість доступу до електронної (цифровий) інформації на веб-сайті або в локальній мережі".

Відповідно, передбачені і процесуальні зміни. У ГПК пропонується вказати, що у випадках, коли порушення прав інтелектуальної власності відбувається в мережі Інтернет, місцем здійснення порушення вважається місто Київа першою інстанцією для суперечок між юридичними і фізичними особами або між фізичними особами являється Апеляційний суд міста Києва, апеляційною інстанцією - Апеляційний суд Київської області, а касаційною інстанцією - ВССУ.

Крім того, встановлюється, що позов може забезпечуватися встановленням обов'язку зробити дії із запобігання доступу користувачів мережі Інтернет або локальній мережі, приєднаній до мережі Інтернет, до об'єктів авторського права і (чи) суміжних прав, правомірність використання (розміщення) яких в мережі Інтернет є предметом суперечки.

У ХПК проектом пропонується вказати, що господарським судам підвідомчі поділа по спорах між юридичними особами, або юридичними особами і ФОП, про порушення прав інтелектуальної власності на об'єкти права інтелектуальної власності в мережі Інтернет. Аналогічно місцем здійснення порушення вважається Київ. Першою інстанцією буде Господарський суд міста Києва, апеляційною - Київський апеляційний господарський суд, касаційною - ВХСУ. І також передбачено встановлення обов'язку зробити дії із запобігання доступу користувачів мережі Інтернет або локальній мережі, приєднаній до мережі Інтернет, до електронної (цифровий) інформації, що порушує авторські і (чи) суміжні права в такій мережі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини