Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Стягнути валютний борг з урахуванням інфляції не вийде

29 січня 2016, 17:13
4572
4
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 27 січня 2016 року розглянув справу № 6-771цс15 про стягнення заборгованості за договором позики. Йдеться про долари США.

При рассморении була сформована наступна правова позиція. Згідно частини другої статті 625 Цивільного кодексу боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.

По сенсу статті 1 Закону "Про індексацію грошових прибутків населення" індекс інфляції (індекс споживчих цін) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари і послуги, які купує населення для невиробничого споживання.

Офіційний індекс інфляції, що розраховується Державним комітетом статистики, визначає рівень знецінення національної грошової одиниці України, тобто купівельної спроможності гривні, а не іноземної валюти.

Отже, індексації в результаті знецінення підлягає лише грошова одиниця України - гривня, а іноземна валюта, яка була предметом договору, індексації не підлягає.

Норми частини другої статті 625 ГК відносно сплати боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції поширюються тільки на випадки прострочення грошового зобов'язання, визначеного в гривнях.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини