Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Планується стандартизувати меддопомогу при деменції

18 січня 2016, 14:04
906
0
Реклама

Мінохоронздоров'я розробило і оприлюднив для громадського обговорення проект наказу "Про твердження і впровадження медико-технологических документів по стандартизації медичної допомоги при деменції".

Передбачається ствердити Уніфікований клінічний протокол первинній, вторинній (спеціалізованою) і паліативній медичній допомозі "Деменція".

Відмітимо, що деменція (лат. Dementia - безумство) - це стійке порушення когнітивних функцій в результаті органічного ураження мозку. Частота деменції збільшується з віком, найчастіше - в старості. Сенільна деменція в народі носить назву "Старечий маразм".

У проекті говориться, що Протокол розроблений з урахуванням сучасних вимог доказової медицини, розглядає особливості діагностики і лікування, а також догляду за пацієнтами з деменцією в Україні.

Протокол призначений для лікарів, персоналу хосписов, інших медичних працівників, причетних до надання медичної допомоги пацієнтам з деменцією.

Як вказано в проекті Протоколу, діагноз деменції повинен встановлюватися після усебічної оцінки на підставі задокументованих порушень пам'яті, когнітивних функцій і психічного стану. Лікування деменції призначається лікарями фахівцями (психіатри, неврологи). Протокол описує етапи меддопомоги.

Важливим є встановлення в документі антидискримінаційної норми про те, що людям з деменцією не повинно бути відмовлено в допомозі і відході у зв'язку з їх діагнозом, віком або супутніми проблемами із здатністю до навчання.

Мінохоронздоров'я відмічає, що в розвинених країнах пацієнти з деменцією отримують не лише медичну, але і соціальну допомогу, і цей сектор в Україні потребує регулювання.

Протокол встановить єдині вимоги по діагностиці, лікуванню і паліативній допомозі хворим, підтримці осіб, що доглядають хворих, забезпечить обгрунтування кадрового забезпечення і оснащення установ охорони здоров'я; визначить індикатори якості медичної допомоги для проведення моніторингу і клінічного аудиту в установах охорони здоров'я.

Пропозиції і зауваження до проекту можна присилати в Мінохоронздоров'я впродовж місяця з дня його обнародування (до 15 лютого).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини