Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВСУ назвав критерії віднесення майна подружжя до загальної спільної власності

2 грудня 2015, 09:00
12939
3
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 25 листопада 2015 року розглянув справу 6-2333цс15 по позову до колишньої дружини про визнання права на частку в загальному майні і по зустрічному позову до колишнього чоловіка про визнання квартири особистою приватною власністю.

При розгляді була сформульована наступна правова позиція. Статтею 60 Сімейного кодексу визначено, що майно, придбане дружинами за час браку, належить дружині і чоловікові на праві загальної спільної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба і тому подібне) самостійного заробітку (доходу).

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 57 СК майном, яке є особистою приватною власністю дружини, чоловіка являється майно, придбане нею, ним за час браку, але за засоби, які належали їй, йому особисто.

Приналежність майна до загальної спільної власності подружжя визначається не лише фактом придбання його під час браку, але і спільною участю подружжя засобами або працею в придбанні майна. Застосовуючи цю норму права (стаття 60 СК) і визнаючи право загальної спільної власності подружжя на майно, суд повинен встановити не лише факт придбання майна під час браку, але і той факт, що джерелом його отримання були загальні спільні засоби або спільна робота подружжя.

Тобто критеріями, які дозволяють надати майну статус загальної спільної власностіявляються:

1) час придбання такого майна;
2) засоби, за які таке майно було придбане (джерело придбання)
3) мета придбання майна, яка дозволяє надати йому правовий статус спільної власності подружжя.

Норма статті 60 СК вважається застосованою правильно, якщо придбання майна відповідає цим критеріям.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини