Комітет ВР з питань природокористування рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 3305 про модернізацію окремих положень, що регламентують гуманне відношення до тварин.
Пропонується уточнення понятійного апарату Закону про захист тварин від жорстокого поводження - термінів "жорстоке поводження з тваринами", "притулки для тварин", "ідентифікація домашніх тварин", "власник домашньої тварини" і ін.
У обов'язки власників домашніх тварин пропонується додати:
- реєстрацію тварин - особа, домашня тварина, що містить, зобов'язана зареєструвати його у виконавчому органі місцевої ради впродовж 30 днів з дня вступу у власність, якщо тварина не була раніше зареєстрована;
- контроль за приплодом;
- проведення у разі потреби стерилізації як гуманного способу регулювання чисельності тварин, що не мають племінної цінності;
- здійснювати вигул собак без поводка тільки в місцях і зонах для вигулу тварин (окрім собак, визнаних небезпечними);
- прибирання екскрементів за своїми тваринами і так далі
У проекті відзначається - якщо відсутня можливість подальшого змісту тварини, його власник зобов'язаний передати тварину у власність іншої особи або здати в притулок для тварин.
Якщо власником домашньої тварини є юрособав обов'язковому порядку має бути визначена особа, яка безпосередньо несе відповідальність за тварину.
Згідно з проектом, власниками тварин забороняєтьсязокрема:
- містити домашніх тварин в місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах і тому подібне);
- займатися розведенням тварин з вродженими вадами, генетично і фізіологічно несумісних, при неможливості подальшого змісту і пристрою потомства;
- супроводжувати тварин в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
- приводити тварин (окрім собак-поводирів) в приміщення магазинів і кафе (окрім спеціалізованих магазинів для тварин)об'єкти громадського харчування, установи охорони здоров'я, освіти і культури, на територію спортивних і дитячих майданчиків.
Пропонується законодавчо закріпити, що власником потенційно небезпечних порід собак може бути фізична особа не молодше за 18-річний вік і фізично здатне управляти тваринам. Така особа зобов'язана обов'язково пройти процедуру реєстрації, щорічно підтверджувати адаптированность тварини в умовах населеного пункту, дотримувати встановлені вимоги до вигулу таких порід собак.
Нормами проекту уточнюється, що собаки, які знаходяться без власника в громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають не лише вилову, але і розміщенню в притулках.
Також встановлюється заборона фізособам регулювати чисельність тваринщо проживають в населених пунктах, окрім домашніх мишей і щурів.
Важлива частина законопроекту - детальна регламентація діяльність волонтерського руху в захист тварин від жорстокого поводження. Вказано, що фізичні особи, які мають намір добровільно надавати волонтерську допомогу бездомним тваринам, зобов'язані зробити висновок договір у письмовій формі з відповідним виконавчим органом місцевого самоврядування по місцю здійснення волонтерської діяльності. Впродовж 10 днів з моменту підписання вказаного договору волонтер зобов'язаний зареєструвати таких тварин в установі ветеринарної медицини і отримати відповідні ветдокументы. Уточнюються також інші права і обов'язки волонтерів.