Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що передбачає законопроект про відміну трудових книжок?

26 листопада 2015, 09:15
3385
6
Реклама

У парламенті зареєстрований урядовий законопроект № 3507 про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення ведення кадрової роботи платниками податків.

Запропоновані проектом зміни спрямовані на відміну трудових книжок.

Так, згідно із законопроектом при укладенні трудового договору громадянин не зобов'язаний буде подавати трудову книжку.

Крім того, у відповідній статті КЗоТ запропоновано встановити, що громадянин має право подати працедавцеві (власникові або уповноваженому ним органу) інформацію (резюме) про отримання спеціальних знань, досвід роботи по професії (посади), наявність і застосування професійних навичок і тому подібне в довільній формі, а також характеристики і інші документи, що характеризують попередню роботу. При цьому громадянин несе відповідальність за достовірність представленій інформації. А працедавець має право перевірити достовірність такої інформації.

Облік трудової діяльності працівниказгідно зі змінами, здійснюватиметься у електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Порядок ведення такого обліку встановить Кабмін.

Законопроектом коригуються багато норм законодавства, в яких згадуються трудові книжки. Приміром, працедавець в день звільнення видаватиме працівникові не трудову, а лише копію наказу про звільнення (зараз така копія обов'язково видається тільки у разі звільнення працівника за ініціативою власника, а в інших випадках - на вимогу працівника).

Частина інформації, яка раніше записувалася в трудову, подаватиметься працедавцем в реєстр, частина фіксуватися тільки у вигляді наказу і тому подібне

У проекті говориться, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів і в установленому порядку, а також даних, включених на підставі цих документів в Державний реєстр загальнообов'язкового держсоцстрахування.

Періоди роботи, що надають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, за періоди після 1 липня 2016 року зараховуються в страховий стаж за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового держсоцстрахування, і по виданим працедавцем документами про умови праці і тривалості роботи.

Законопроектом також визначається чіткий перелік відомостей, які включатимуться в персональну облікову картку застрахованої особи (у реєстрі). Така картка зберігається в Пенсійному фонді впродовж усього життя людини, а після його смерті - впродовж 75 років на паперових і електронних носіях за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперового і електронного документів.

Планується, що Закон набуде чинності з 1 липня 2016 року. До набуття чинності Закону трудова книжка є основним документом про трудову діяльність.

Включення в Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється впродовж 5 років на підставі відомостей, представлених в порядку і терміни, встановлені ПФУ за узгодженням з Минсоцполитики.

Власникам і уповноваженим ними органам впродовж 3-х місяців з дня набуття чинності Закону необхідно буде здійснити видачу трудових книжок працівникам.


У уряді вважають, що відміна трудових книжок дозволить підприємцям економити засоби на їх адміністрування і зробить легшим процес найму і звільнення працівників, усуне необхідність зберігання трудових книжок на підприємствах, що дозволить заощадити витрати бізнесу на архіваріусів.

Також після відміни трудових книжок у випадках незаконного звільнення у працівника не буде необхідності звертатися до суду для зміни формулювання звільнення в трудовій книжці.


Читайте також: Відміна трудових книжок - думка юриста.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини