У парламенті під № 3061-1 зареєстрований альтернативний проект Закону "Про парламентську опозицію"ініціаторами якого виступили нардепи Валерій Писаренко і Євгеній Геллер (Відродження).
Із законопроектом № 3061 (детальніше про нього: У парламенті знову запропоновано ухвалити Закон про опозицію) альтернативний має багато схожості, але і деякі істотні відмінності.
Згідно із законопроектом № 3061-1, парламентська опозиція - це добровільне депутатське об'єднання депутатських фракцій (депутатській фракції), депутатських груп (групи) у Верховній Раді України і (чи) народних депутатів України, які не увійшли до коаліції депутатських фракцій, які не згодні з офіційним політичним курсом коаліції депутатських фракцій і Кабінету Міністрів України і (чи) способом його реалізації, здійснюють контроль за діяльністю коаліції депутатських фракцій і Кабміну, критикують їх діяльність, пропонують альтернативну програму розвитку України і шляху її реалізації.
Запропоновано встановити, що депутатські фракції (групи), окремі народні депутати, які не увійшли до складу коаліції депутатських фракцій і не заявили про входження в парламентську опозицію, не визнаються учасниками опозиційній діяльності. Такі фракції/депутати приймають участь в діяльності ВР на загальних принципах.
Також запропоновано уточнити, що у Верховній Раді України може бути утворена тільки одна парламентська опозиція.
Проектом опозиції надається право на певні посади в керівництві Ради; парламентський контроль за діяльністю коаліції; створення парламентського опозиційного уряду, право вносити пропозиції до проекту Держбюджету і так далі
Нагадаємо, що поданий у ВР поточного скликання законопроект № 0948 про опозицію був відхилений. Таке рішення прийняте унаслідок необхідності розробки нового законопроекту про внесення змін до Регламенту Ради. Окремий же Закон про опозицію не потрібнийвирішили навесні більшість депутатів.