Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До Президента можна звернутися з онлайн-петицією

31 серпня 2015, 10:20
2623
5
Реклама

Петро Порошенко Указом від 28 серпня № 523/2015 ствердив Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України.

На розгляд Глави держави подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менше 25 000 підписів громадян в течію не більше 3 місяців з дня її обнародування.

Забезпечення розгляду петицій покладається на Адміністрацію Президента України. Для розгляду петиції створюватиметься робоча група із залученням представників відповідних органів, інститутів громадянського суспільства, експертів, фахівців, консультативних, дорадчих і інших допоміжних органів і служб.

Формування пропозицій відносно підтримки або непідтримки звернення, проекту відповіді Президента здійснюватиметься впродовж 7 робочих днів з дня обнародування інформації про початок розгляду електронної петиції. Після чого вони подаються на розгляд Президентові України. Публічне оголошення про підтримку або непідтримку Главою держави електронної петиції розміщуватиметься на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України, а його відповідь - в спеціальному розділі з питань електронних петицій вказаного сайту.

У разі визнання доцільним реалізувати викладені в електронній петиції пропозиції шляхом видання акту Президента України або внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту Адміністрація Президента України вживає в установленому порядку заходи по підготовці таких проектів актів.

Сайт електронних петицій на адресу Президента України працює по посиланню petition.president.gov.ua.

Серед вже зареєстрованих петицій - про підвищення прожиткового мінімуму, про позбавлення депутатів недоторканості, про зменшення податкового тягаря, про сортування сміття, пенсійну реформу, кредити, припинення мобілізації і так далі. А також про легалізацію наркотиків, проституції, грального бізнесу, одностатевих браків, вогнепальної зброї; про зобов'язання Президента і членів Кабміну носити жовто-блакитні костюми; вимозі відкрити в Україні Burger King; перейти на латиницю; змінити гімн і прапор і тому подібне. Є і петиція про заборону безглуздих петицій.

Відмітимо, що Закон "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" відносно електронного звернення і електронної петиції" набуває чинності з 28 жовтня 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини