Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як визначається вартісний критерій при отриманні кредит-ноты від нерезидента?

26 серпня 2015, 12:08
923
0
Автор:
Реклама

ГФС в листі № 14996/6/99-99-19-02-02-15 розповіла, як визначається вартісний критерій для застосування трансфертного ціноутворення при отриманні кредит-ноты від постачальника-нерезидента.

Згідно пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), здійснювані платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами, являються контрольованими операціями.

При визначенні вартісного критерію контрольованих операцій з метою оподаткування контрольованих операцій необхідно враховувати, що об'єм контрольованих операцій розраховується за договірними цінами.

Під кредит-нотой розуміється розрахунковий документ або повідомлення, на яке посилається одна із сторін, що знаходяться в розрахункових стосунках, іншій стороні, про запис в кредит рахунки останньої певної суми, зважаючи на настання якої-небудь обставини, що створила у іншої сторони право вимоги цієї суми. Тобто, за допомогою кредит-ноты продавець товарів повідомляє покупця про зміни умов договору по компенсації вартості товарів. Зміна вартості товарів у разі отримання кредит-ноты в податковому обліку відбивається залежно від умов договору і умов зміни вартості товарів, передбачених в кредит-ноте.

Згідно ч. 3 ст. 31 Закону № 2709 - IV "Про міжнародне приватне право" (далі - Закон № 2709) зовнішньоекономічний договірхоч би однією стороною якого є юрособа України, полягає у письмовій формі незалежно від місця укладення, якщо інше не встановлене законом або міжнародним договором України. Порядок укладення зовнішньоекономічного договору згідно з Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів затверджено наказом Мінекономіки від 6 вересня 2001 року № 201 (далі - Положення № 201).

Відповідно до частини першої ст. 32 Закони № 2709 зміст правової угоди може регулюватися правом, яке обране сторонами, якщо інше не передбачене законом.

Тобто, якщо в зовнішньоекономічному договорі вказано вибране сторонами право (право України, країни нерезидента або третьої країни), угода регулюється саме їм.

Якщо ж такої умови в зовнішньоекономічному договорі немає, за умовчанням застосовуватиметься право країни продавця-нерезидента (ч. 3 ст. 32, ч. 1 ст. 44 Закони № 2709)відповідно до якого і регулюватимуться умови надання кредит-ноты.

Умова відносно ціни і загальної вартості договору є обов'язковою умовою зовнішньоекономічного договору (п. 1.6 Положень № 201), у зв'язку з чим умови про можливість зміни суми компенсації товару за договором слід вказати в такому договорі. В той же час факт надання скидки (кредит-ноты) можливо оформити у вигляді додаткової угоди до конкретного договору, суму компенсації вартості товарів по якому було зменшено.

Оскільки базою для визначення вартісного критерію контрольованих операцій є договірна ціна товаруа кредит-нота міняє визначену договором з нерезидентом вартість поставлених товарів, то при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій об'єм контрольованих операцій розраховується за договірною ціною такого товару з урахуванням змін згідно наданої нерезидентом кредит-нотой.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини