Господарський суд Сумської області 21 серпня розглянув справу за позовом семи сумських перевізників до Антимонопольного комітету. Перевізники просили визнати недійсним рішення Адміністративної колегії Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету про визнання порушенням антимонопольного законодавства дій з одночасному самостійному встановленню тарифів.
Позивачі з 1 грудня 2014 року підвищили тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування до однакового рівня у розмірі 3 грн., що не відповідало рівню тарифу на перевезення пасажирів встановленого виконавським комітетом Сумської міської ради.
Антимонопольний комітет кваліфікував це як антиконкурентні погоджені дії суб'єктів господарювання шляхом здійснення подібних дій на ринку послуг з перевезення пасажирів і наклав штраф у розмірі 68 тыс грн. на кожного з перевізників. Своє рішення Антимонопольний комітет обгрунтовував тим, що у кожного з перевізників різна собівартість послуг на рік і різний річний об'єм перевезень пасажирів
Представник позивачів в обгрунтування позовних вимог відмічав, що "зі встановленням частиною автомобільних перевізників тарифу 3 грн. збільшилася змагальність, внаслідок чого споживачі отримали більше можливостей для вибору між декількома перевізниками, при цьому окремий перевізник або перевізники не отримали можливості визначати умови обороту пасажирів, оскільки на товарному ринку існували одночасно три тарифи: 1 грн., 2 грн., 3 грн. і пасажири мали право вибору. Це відповідає вимогам ст. 1 Закону "Про захист економічної конкуренції".
Проте суд дійшов висновку, що АМКУ довів антиконкурентну поведінку позивачів у вигляді одночасного підвищення ними тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми до однакового рівня в 3 грн. без об'єктивних на те причин.
При встановленні кожним з позивачів тарифів на рівні, який кожним з них вважається економічно обгрунтованим, 1-3 грудня 2014 року на ринку послуг з перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах транспортом загального користування в Сумах були б не 3 рівні тарифів на послуги з перевезення пасажирів, а 24 різних рівнів тарифів (від 1грн. (тролейбус) до 4 грн. 98коп).
Таким чином, спростовуються причини для встановлення усіма позивачами тарифу у розмірі 3 грн., оскільки це суперечить заявленим ними до встановлення регулятором тарифам, і наслідки таких дій обмежили можливий рівень конкуренції.
Суд дійшов висновку, що вимоги про відміну штрафу неправомірні, необгрунтованими і задоволенню не підлягають.
За інформацією прес-служби Господарського суду Сумської області