Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З квітня 2016 року у Великобританії повинні заробити реєстри бенефицирных власників

20 серпня 2015, 11:36
1208
1
Автор:
Реклама

Уперше ідея про введення відкритих реєстрів власників бенефіціарів від Великобританії була заявлена ще в червні 2013 року. При цьому основна мета, яку переслідували ініціатори, полягала в тому, щоб збільшити прозорість і запобігти ухиленню від сплати податків за допомогою використання коронних і заморських територій Великобританії (Британських Віргінських Острівов Ангильи, Каймановых островів та ін.). Ініціатива була висловлена на Саміті Великої Вісімки в Північній Ірландії і з боку Великобританії пом'якшена шляхом встановлення певної умови - спочатку такі публічні реєстри повинні були вводитися в самій Великобританія і країнах G8.

Як результат, саме на цей аргумент посилалися більшість з "територій Великобританії - винуватців ініціативи" у відповідь на прохання британського уряду про введення відповідних реєстрів. Давши згоду на впровадження пропозиції, жодна з вказаних країн не просунулася далі за консультаційний етап.

23 березня 2015 Королева Великобританії схвалила Small Business, Enterprise and Employment Bill. Згідно якого з квітня 2016 року у Великобританії повинні заробити реєстри бенефицирных власників.

У свою чергу, Європейський Союз також схвалив відповідні законодавчі заходи в цьому напрямі. 13 травня 2015 року Європейським парламентом була прийнята Директива по боротьбі з відмиванням грошей, яка зобов'язує Держави-члени створити центральний реєстр власників бенефіціарів компаній, з певними обмовками стосовно доступності інформації, окрім випадків, якщо держава не передбачить публічний статус реєстрів. Положення Директиви мають бути імплементовані в національне законодавство держав-членів до середини 2017 року.

Відповідно питання про введення реєстрів власників бенефіціарів на сьогодні досить серйозно стоїть відносно коронних і заморських територій Великобританії.

Безумовно, впровадження цієї ініціативи заморськими территориями і коронними землямичастина яких на сьогодні виступає відомими фінансовими центрами, істотно вплине на їх популярність і приведе до деякої переорієнтації в процесах структуризації бізнесу.

На сьогодні Британські Віргінські острови і Каймани активно відстоюють своє право зберегти конфіденційність власників компаній, зареєстрованих в цих юрисдикціях, посилаючись на те, що організація подібних реєстрів приведе до необхідності здійснити значні витрати на роботу комплаенса, вплине на їх конкурентоспроможності і збільшить риски шахрайства і рейдерських захоплень відносно компаній.

На даний момент украй складно прогнозувати остаточний результат стосовно реалізації даної пропозиції Великобританії про підвищення транспарентності на "залежних" від неї територіях. Чи буде впроваджена ця ініціатива в законодавство відповідних країн і чи запрацює на практиці або заморські території зможуть удатися до компромісної альтернативи - доки невідомо. З причини цього цілком доцільно буде в поточний період невизначеності утриматися від реєстрації компаній в цих юрисдикціях.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини