Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст анонсував подачу четвертої скарги в ЕСПЧ проти Росії

4 серпня 2015, 16:02
929
0
Автор:
Реклама

Міністерство юстиції завершує підготовку четвертої скарги до Європейського суду з прав людини проти РФ, яка торкатиметься порушень прав українців в Криму. Про це Міністр юстиції Павло Петренко повідомив під час круглого столу по забезпеченню прав громадян України в Криму.

Вже наступного тижня буде завершено оформлення доказової бази скарги.

"Основний блок порушень - це політично мотивоване переслідування громадян України, корінних народів Криму окупаційною владою на території Криму", - відмітив Павло Петренко.

За його словами, в скарзі також буде ряд індивідуальних заяв, підготовлених разом з правозахисниками по ситуації з порушенням прав українців на Донбасі.

"Ми розраховуємо на позитивне рішення ЕСПЧ. Це фактично матеріали для міжнародного трибуналу, які, я переконаний, будуть використані проти керівництва Росії за усі ті злочини, які були здійснені як в Криму, так і на Донбасі", - заявив він.

Також Міністр повідомив, що Мінюст разом з правозахисниками, головою Меджлісу кримськотатарського народу, президентом Всесвітнього конгресу кримських татар Рефатом Чубаровым обговорює практичні питання, яким чином українцям Криму допомогти налагодити зв'язок з Україною, захистити їх права. Ці питання вирішуватимуться на рівні Кабінету Міністрів і парламенту. Зокрема, йдеться про надання можливості правозахисникам, гуманітарним місіям, журналістам потрапляти в Крим з української території за спрощеною процедурою.

Ще одне питання стосується можливості українців, що живуть на територіях, окупованих російською владою, отримувати реєстраційні послуги Мінюсту.

Крім того, на засіданні круглого столу обговорювалася проблема фіксації порушень прав людей, що живуть на окупованих територіях. Так, Міністр відмітив, що у рамках пілотного соціального проекту в центрах безкоштовної вторинної правової допомоги спільно з правозахисниками і адвокатами фіксуються порушення прав кожного українця, який звертається в центри, в Криму і на Донбасі. "Ми подаємо індивідуальні заяви проти Росії до Європейського суду з прав людини. Вже сьогодні близько двох десятків таких заяв прийнято Європейським судом", - повідомив Міністр.

У свою чергу Рефат Чубаров підкреслив, що в Україні є потужний потенціал правозахисників, які встали на захист українців на окупованих територіях. "Усі ці організації з першого дня російської агресії активізували свою діяльність по захисту прав людини. Їх звіти додаються до рішень європейського і міжнародного характеру", - сказав він. Голова Меджлісу виразив надію, що від співпраці з Мінюстом і правозахисниками буде відчутна користь для українців, що живуть на окупованих територіях.

Крім того, Рефат Чубаров повідомив, що Міністр юстиції запропонував спільно створити постійно діюча координаційна рада. "Через конкретні складні питання, пов'язані з правами конкретної людини, ми повинні виходити на рішення системних проблем", - відмітив Рефат Чубаров. Він запропонував відразу публікувати рішення координаційної ради, щоб можна було аналізувати зроблені різними міністерствами і відомствами кроки.

Джерело: Мінюст

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини