Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГФС розповіла про зміни в обов'язкових реквізитах податкової накладної

31 липня 2015, 16:57
8437
0
Автор:
Реклама

У листі № 27651/7/99-99-19-03-02-17 ГФС розповіла про зміни в обов'язкових реквізитах податкової накладної у зв'язку з прийняттям Закону від 16 липня 2015 роки № 643 - VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (далі - Закон № 643).

Законом № 643 виключені з переліку обов'язкових такі реквізити податкової накладної, як "Місцезнаходження (податкова адреса продавця) " і "Вид цивільно-правового договору".

При цьому обов'язковими реквізитами податкової накладної залишаються:

- порядковий номер податкової накладної;

- дата виписки податкової накладної;

- повна або скорочена назва, вказана в статутних документах юрособи або ПІБ фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ, - продавця товарів/послуг;

- податковий номер платника податку (продавця і покупця);

- повна або скорочена назва, вказана в статутних документах юрособи або ПІБ фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ, - покупця (одержувача) товарів/послуг;

- опис (номенклатура) товарів/послуг і їх кількість, об'єм;

- ціна постачання без урахування податку;

- ставка податку і відповідна сума податку в цифровому значенні;

- загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

- код товару згідно УКТ ВЭД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України).

Форма податкової накладноїформа розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) і порядок їх заповнення затверджені наказом Мінфіну № 957з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну № 13 (далі - Порядок № 13).

До внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією п. 201.1 ст. 201 р. V НК, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв'язку з впровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком № 13, але з урахуванням норм Закону № 643.

З дати набуття чинності Закону № 643 платники податків при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитівякі не визначені п. 201.1 ст. 201 розділу V НК як обов'язкові, а саме:

- місцезнаходження (податкова адреса продавця);

- місцезнаходження (податкова адреса покупця);

- номер телефону (продавця і покупця);

- вид цивільно-правового договору, його номер і дата;

- форма проведених розрахунків.

При цьому наявність або відсутність в податковій накладній/розрахунку коригування заповнюваних полів реквізитів заголовної частини, які не є обов'язковими, не може бути основою для виключення податкової накладної/розрахунку коригування із складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригуванняяка визначає опис і номенклатуру товару, до затвердження нової форми податковою накладною/розрахунку коригування заповнюється без змін.

Порядок складання податкових накладних/розрахунків коригування, вказаний в цьому листі, поширюється на податкові накладні/розрахунки коригування, дата складання яких доводиться на період, починаючи з дня набуття чинності Закону № 643, включаючи такий день.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини