Мінекономрозвитку в листі від 16 липня 2015 року № 3302-05/23285-07 роз'яснило, що у разі, якщо витрати здійснюються за договором доручення або агентським договором і не мають на меті придбання товарів, робіт або послуг з укладеного договору про закупівлю, норми Закону "Про здійснення державних закупівель" на такі правовідносини не поширюються.
У інших випадках, якщо передбачається здійснення закупівлі (придбання) товарів, робіт і послуг, то замовникові необхідно здійснити таку закупівлю з дотриманням вимог Закону, застосувавши одну з процедур закупівель, передбачених ст. 12.
Роз'яснено, що договір про закупівлю - це договір, який полягає між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі і передбачає надання послуг, виконання робіт або придбання права власності на товари.
В той же час порядок реалізації квитків передбачений Інструкцією по веденню квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах і культурно-освітніх закладах.
Пунктом 4.8 Інструкцій передбачено, що реалізація квитків (абонементів) юридичним особам за безготівковим розрахунком проводиться, зокрема по дорученнях через квиткових касирів або розповсюджувачів квитків.
Так, відповідно до ст. 1000 Цивільного кодексу по договору доручення одна сторона (повірений) зобов'язується зробити від імені і за рахунок іншої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Угода, здійснена повіреним, створює, змінює, припиняє громадянські права і обов'язки довірителя. Договором доручення може бути встановлене виняткове право повіреного на здійснення від імені і за рахунок довірителя усіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть бути встановлений термін дії такого доручення і (чи) територія, в межах якої діє виняткове право повіреного. Згідно частини 1 ст. 1002 ГК повірений має право на плату за виконання свого зобов'язання за договором доручення, якщо інше не встановлене договором або законом.
В той же час відповідно до ст. 297 Господарського кодексу по агентському договору одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги іншій стороні (суб'єктові, якого представляє агент) в укладенні угод або сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок. Агентський договір повинен визначати, зокрема умови і розмір винагороди комерційному агентові. Частями 1 і 2 ст. 301 ХК передбачено, що відповідно до агентського договору комерційний агент отримує агентську винагороду за посередницькі операції, здійснені їм в інтересах суб'єкта, якого він представляє, в розмірі, передбаченому договором. Агентська винагорода виплачується комерційному агентові після оплати третьою особою по угоді, ув'язненій за його посередництвом, якщо інше не передбачене договором сторін.
Також читайте: Якщо вартість ремонту менше встановлених законом меж, процедура держзакупівлі не застосовується