Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що треба знати про позапланову перевірку при припиненні відособлених підрозділів юрособ?

23 липня 2015, 09:25
819
0
Автор:
Реклама

ГФС роз'яснила нюанси позапланової перевірки у разі припинення відособлених підрозділів юрособи.

Відповідно до п. 11.3 разд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну № 1588 (далі - Порядок № 1588), у разі ухвалення рішення про закриття постійного представництва або відособленого підрозділу юрособиу тому числі іноземній компанії, організації, контролюючому органу по основному місцю обліку такого відособленого підрозділу видаються наступні документи:

- заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОППдата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП;
- оригінал довідки за формою № 4-ОПП;
- копія розпорядливого документу про закриття відособленого підрозділу.

У разі отримання вказаних документів і якщо розпочата процедура реорганізації юрособи (окрім перетворення), припинення юрособи, закриття постійного представництва або відособленого підрозділу юрособи, у тому числі іноземній компанії, організації, збуджено провадження у справі про визнання банкротом платника податків або подана заява про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який знаходиться на обліку в такому органі.

Призначається і починається перевірка в наступні терміни:

- не пізніше 10 робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юрособи або уповноваженого ними органу відносно припинення юрособи, у разі ліквідації юрособи за рішенням засновників (учасників) або уповноваженого ними органу;

- впродовж місяця після отримання того документу, який поступив в контролюючий орган першим, в інших випадках.

Згідно п. 11.10 разд. XI Близько № 1588, у разі ухвалення рішення про закриття відособленого підрозділу призначається і проводиться документальна позапланова перевірка відособленого підрозділу, який закривається, і може бути призначена документальна позапланова перевірка юрособи у встановленому законом порядку. Якщо в таких випадках юрособа і його відособлений підрозділ знаходяться на обліку в різних контролюючих органах, організацію взаємодії відповідних органів відносно перевірки здійснює контролюючий орган по основному місцю обліку юридичної особи.

Відповідно до пп. 3 п. 11.31 разд. XI Близько № 1588 зняття з обліку в контролюючому органі відособленого підрозділу в якості платника податків здійснюється у разі внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців або Єдиний держреєстр підприємств і організацій України (для відособлених підрозділів іноземних компаній, організацій) записів про припинення відповідної юрособи або закриття такого відособленого підрозділу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини