Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Після установки касових апаратів малому бізнесу загрожують податкові перевірки

10 червня 2015, 11:00
4480
3
Реклама

Починаючи з липня 2015 року малий і середній бізнес чекають зміни у фіскальній частині їх діяльності. Законодавець передбачив застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), а простіше кажучи, установку касових апаратів у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Які риски чекають підприємців у рамках згаданих нововведень, які передбачені Податковим кодексом України, а також спеціальними законами про використання РРО, розповіли юристи ЮК Prove Group.

Нині першо-третя групи платників єдиного податку не зобов'язані застосовувати касові апарати в господарській діяльності у випадках, якщо вони ведуть торгівлю на ринках, продають товари власного виробництва, надають побутові послуги населенню.

Проте, вже з 1 липня 2015 року платники 3 групи, а з 1 січня 2016 року - платники 2 групи, повинні використовувати РРО при проведенні розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг.

Так, фізособи-підприємці, що торгують продукцією власного виробництва, будуть також зобов'язані використовувати РРО нарівні з іншими единщиками. Ця вимога може поставити їх нерівні умови з підприємствами, які мають можливість продавати товари власного виробництва не через торгові точки, а безпосередньо на підприємстві через касу. У такому разі касові апарати не застосовуються. У фізосіб-підприємців можливості для такого маневру немає.

Крім того, зміни торкнулися і правил ведення електронній комерції (торгівля через інтернет). Зокрема, суб'єкти господарювання при продажі товарів в Мережі повинні використовувати касові апарати і видавати покупцеві розрахунковий документ. Це унеможливить маніпуляцій з об'ємами прибутку при подачі податкової звітності.

"Цікаве те, що податкові органи не афішують нюанс, згідно з яким мораторій на проведення перевірок поширюється тільки на тих платників єдиного податку, які поставлять касові апарати до 30 червня 2015 року. При цьому, згідно із Законом, платники 2 групи зобов'язано почати використання РРО тільки з 1 січня 2016 року. Виходячи з цього, у разі встановлення платниками 2 групи касового апарату після 30 червня 2015 року вони нарівні з платниками 3 групи ризикують потрапити під перевірку податкових органів", - відмітив керівний партнер ЮК Prove Group Владислав Кочкаров.

Слід додати, що сама процедура придбання, установки і технічної експлуатації РРО є досить витратною і вимагає істотних фінансових і адміністративних витрат, обтяжливих для підприємців з незначним рівнем прибутків.

"Тому було б доречніше не лякати підприємців перевірками і штрафними санкціями, а звільнити від сплати податків мікробізнес, для суб'єктів малого бізнесу зменшити сплату податків на суму вартості придбаних РРО, встановити на перехідний період контроль за формуванням ціни РРО, пломб і послуг сервісних центрів, безкоштовно підключити користувачів РРО до каналів зв'язку з ГФС безпосередньо, без використання фірм-посередників", - вважає юрист.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини