Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вища рада юстиції : "передвиборна агітація"

Реклама

17 квітня 2015 року відбулися публічні дебати кандидатів в члени Вищої ради юстиції, які мають бути призначені З'їздом адвокатів України 24-25 квітня. Участь в дебатах взяли не усі претенденти, з кандидатурами неприбулих можна ознайомитися на сайті УСЮ.

Відкриваючи захід, Ольга Дмитриевачлен Наглядової ради Асоціації адвокатів України, відмітила, що майбутній склад УСЮ повинен у своїй діяльності керуватися як верховенством права, так і життєвою мудрістю. І якщо питання верховенства права лежать в теоретичній площині, то життєвий і професійний досвід більшості кандидатів - значний. Кандидати, що претендують на призначення, які не є суддями або суддями у відставці, - відомі у юридичному світі особи. Тому, відповідаючи на питання відносно достатності фінансового забезпечення членів УСЮ (нагадаємо, зарплата встановлюється на рівні зарплати судді Верховного Суду України), всі як один заявили, що йдуть не заради грошей, а для змін на кращий.

Публічна процедура виборів в УСЮ - важливий крок до громадянського контролю чиновників. Як відмітив Вадим Беляневич, старший радник ЮФ "Василь Кисиль і Партнери", раніше з кандидатами можна було познайомитися лише безпосередньо на з'їзді. Він бере участь в законопроектной роботі по реформуванню судової системи, і пояснює, що зміни в підготовці і підборі судових кадрів є лише першим етапом. Відновлення роботи УСЮ (впродовж 60 днів після публікації Закону "Про право на справедливий суд") дозволить почати процедури призначення і відставки суддів, які не здійснюються вже впродовж року. Крім того, боргом УСЮ перед суспільством В. Беляневич рахує завершення справ, що стосуються Майдану.

Бажання працювати в УСЮ приходом часу повернення боргу суспільству обгрунтував і Ігор Фоминкерівний партнер АТ "Українська юридична компанія". Він вважає, що суддя не є правосуддя, а правоохоронна система повинна складатися з незалежних суддів, адвокатів і прокурорів.

Припинити втручання в роботу і тиск на суддів збирається Ростислав Кравец, старший партнер АК "Кравец і партнери". Адвокат називає "притягнутими за вуха" деякі укладення Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції про порушення присяги і постанову свідомо неправосудних рішень. Він вважає, що довести порушення ст. 375 Карного кодексу неможливо. З судової практики був наведений приклад, коли Комісія встановила порушення суддею присяги в справі, в якій особа була затримана з незареєстрованою зброєю. Р. Кравец хоче припинити подібні "знущання з суддів". В той же час, кажучи про конфлікт інтересів, що може виникнути внаслідок довгої адвокатської практики і наявністю скарг на декількох суддів, Р. Кравец відмітив, що усіх нечесних суддів пам'ятає і готовий узяти самовідвід, у разі розгляду справ в їх відношенні.

Пожвавлення викликало пропозицію адвоката заборонити на 3 року Верховній Раді змінювати законодавство. Він вважає, що зміни вносять хаос, адже їх трактують як душі завгодно. В. Беляневич не погодився з цим твердженням, оскільки вважає, що більшість змін покликана відповісти на виклики суспільства.

Павло Луцюкглава АТ "Луцюк і партнери", також збирається захистити суддів від безпідставного притягнення до відповідальності, поставити перешкоди для тих, хто не заслуговує статусу судді, і сприяти формуванню гідного суддівського корпусу, що може виконувати свої прямі функції. П. Луцюк - досвідчений адвокат, працюючий за фахом більше 30 років.

Свій вклад в судову реформу вже зробив адвокат Олег Бондарчукнародний депутат VII скликання. Він є співавтором законів "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" і "Про очищення влади" . Посаду в УСЮ він планує використовувати для захисту законних інтересів активістів Майдану.

Вибори повинні відбуватися відповідно до принципів публічності, гласності і політичній нейтральності - вважає Катерина Ковальзаступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України. Також вона висловила досить спірну точку зору, що в УСЮ від адвокатів повинні обиратися люди, що беруть активну участь в самоврядуванні.

Участь в дебатах узяла суддя Вищого спеціалізованого суду по розгляду цивільних і карних справ Алла Лесько - єдина з 4х кандидатів - суддів і суддів у відставці. Вона працює суддею більше 20 років і вважає, що адвокат і суддя не мають бути по різні сторони барикад. Головним завданням обох являється захист права. Саме тривалий досвід роботи суддею дозволяє побачити шляхи відновлення довіри до судової влади, яка починається з довіри до УСЮ, - вважає А. Лесько.

Ну і питання відносно спірної легітимності ІІІ з'їзду адвокатів, що може снивелировать призначення членів УСЮ за квотою адвокатів (про що публічно, що витало в повітрі заявляє Голова Ради адвокатів Києва Інна Рафальская) отримав однозначну відповідь - юристи, свої кандидатури, що подали, не можуть сумніватися в повноважності зборів, до яких вони звертаються за призначенням.

Марина Ясинская

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини