У парламенті зареєстрований проект постанови № 2530 (автор - нардеп В. Барвиненко)яким пропонується на державному рівні визнати масові знищення вірмен в 1915-1922 роках в імперії Османа геноцидом вірменського народу.
Також запропоновано встановити 24 квітня Днем пам'яті жертв геноциду вірменського народу.
Геноцид вірменського народу відповідно до міжнародного права визначається злочином проти людства. Підкомісія ООН з прав людини в 1987 році визнала геноцид вірмен 1915 року в імперії Османа, в тому ж році Європарламент прийняв рішення про кваліфікацію подій 1915-1922 років як геноциду вірменського народу. У світі офіційно визнали геноцид Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія, Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі і інші країни, у тому числі, більшість штатів США.
Відмітимо, що 12 квітня Папа Римський Франциск під час традиційної меси в соборі Святого Петра в Римі заявив, що масове вбивство півтора мільйонів вірмен було "першим геноцидом XX століття".
За версією Вірменії, з 1915 по 1923 рік турецькі війська навмисно здійснювали геноцид вірмен шляхом фізичного знищення і депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті. Туреччина зі свого боку заперечує цей факт, запевняючи, що мети убити людей не було. У 1993 році Туреччина припинила дипломатичні стосунки з Вірменією - приводом став конфлікт із-за вимоги Єревану визнати геноцид вірмен в імперії Османа.
Велика частина вірменської діаспори виникла з вірмен, що бігли з імперії Османа. Актуальне це питання і для України, в якій проживає більш ніж полумилионная вірменська діаспора.