Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Віднині старанні документи розподіляються автоматично

17 березня 2015, 10:50
2657
3
Реклама

17 березня набув чинності Порядок автоматичного розподілу старанних документів у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної старанної служби Міністерства юстиції України.

Віднині комп'ютерна система без участі чиновників розподіляє документи між державними виконавцями залежно від їх завантаженості.

Виключення зроблене лише для рішень Європейського суду з прав людини, які здійснюються виключно державними виконавцями, визначеними начальником відділу. Це пов'язано з особливостями виконання рішень цієї категорії.

Якщо у відділі відкрито старанне виробництво про стягнення з боржника грошових коштівстаранні документи відносно цього боржника автоматично розподіляються системою на державного виконавця, який веде це виробництво.

Згідно з новим Порядком, старанні документи, що поступають у відділ, обробляються відповідальною особою, визначеною начальником відділу і реєструються у системі в день їх вступу.

Система самостійно формує Журнал реєстрації документів про відкриття старанного виробництва, Журнал обліку старанних виробництв, переданих держвиконавцеві, і обкладинку старанного виробництва.

Новий порядок передбачає, що відповідальна особа повинна щодня роздруковувати Журнал реєстрації документів і не пізніше наступного робочого дня передати його начальникові відділу для ознайомлення. Останній зобов'язаний на кожному роздрукованому листі поставити напис "ознайомлений", підпис і дату.

Крім того, начальник відділу щодня до 09:30 ранки повинен внести в автоматизовану систему зведення про відсутніх на роботі виконавцях, щоб система не включала їх в розподіл.

Після розподілу відповідальна особа передає старанний документ на підпис держвиконавцеві, визначеному системою.

У Мінюсті запевняють, що впровадження системи автоматичного розподілу старанних документів робить неможливими корупційні прояви при розподілі старанних документів. Крім того, автоматичний розподіл виробництв збалансує навантаження між держвиконавцями і забезпечить можливість рівного доступу держвиконавців до права отримати винагороду за своєчасне і повне виконання старанних документів.

До початку діяльності відділу примусового виконання рішень Департаменту ГИС Мінюсту положення вказаного Порядку поширюються на відділ примусового виконання рішень ГИС.

Джерело: Мінюст

Читайте про це і інших змінах: Система примусового виконання реформується

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини