Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вихідний 2 травня можуть відмінити

10 березня 2015, 12:42
3789
3
Реклама

Нардеп від БПП Микола Томенко подав в Раду законопроект № 2344 про внесення змін до статті 73 КЗоТяким пропонується виключити з переліку святкових днів 2 травня.

Згідно з діючими нормами КЗоТ, в Україні як Міжнародний день солідарності трудящих визначено 1 і 2 травня, які являються святковими неробочими днями.

У пояснювальній записці відзначається, що 1 травня дійсно святкується у багатьох країнах світу як "День міжнародної солідарності трудящих" і являється офіційним неробочим днем. Але 2 травня майже не святкується у світі і залишається вихідним вдень тільки в Словенії, Сербії і Китаї. Частина країн взагалі відмовилася від святкування 1 і 2 травня.

Депутат вважає, що оскільки нещодавно ВР встановила ще один святковий неробочий день 14 жовтняте вилучення 2 травня з переліку святкових днів не приведе до порушення балансу робочих і неробочих днів, і не суперечить нормі Конституції про заборону звуження змісту і об'єму існуючих прав і свобод.

Така зміна, запевняє Н. Томенко, забезпечить приведення переліку українських святкових днів у відповідність з практикою визначення держсвят в європейських країнах, а також заощадить бюджетні кошти.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини