Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

6 березня 2015, 12:30
3570
0
Реклама

ЮРЛИГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців правових подій першого тижня весни, враховуючи результати роботи держорганів і вивчивши нові надходження в системи ЛІГА :ЗАКОН


1. Встановлений перелік видів госпдіяльності, що ліцензуються


Верховна Рада 2 березня ухвалила Закон про ліцензування певних видів господарської діяльності. Закон регулює громадські стосунки в області ліцензування видів госпдіяльності, встановлює уніфікований порядок ліцензування, нагляд і контроль, відповідальність. Встановлений вичерпний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Також передбачений порядок функціонування експертно-апеляційного радого з питань ліцензування.

2. Для перерахування валюти експортерів зобов'язали отримувати довідки в ГФС

4 березня набуло чинності постанова НБУ № 161згідно з яким пакет документів, який подається в НБУ для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку ГФС про відсутність у резидента заборгованості. Раніше такі довідки були потрібні тільки тим компаніям, які купують валюту на міжбанку. Виключення з нових правил зроблене для критичного імпорту. Крім того, компанії, що придбавають за межею послуги (сервісні, консультаційні і тому подібне) повинні для купівлі безготівкової валюти надавати окрім довідки з ГФС ще і акт цінової експертизи. Такий документ потрібно по контрактах від 25 000 євро (раніше - 50 000 євро).

3. Посилена відповідальність пов'язаних з банком осіб

2 березня Верховна Рада ухвалений Закон про відповідальність пов'язаних з банком осіб. Посилена адміністративна відповідальність керівників/кінцевих власників бенефіціарів банків за порушення нормативно-правових актів НБУ, у тому числі за представлення недостовірної (неповною) звітності. Також введена адмінвідповідальність вказаних осіб за дії, які привели до віднесення банку до категорії проблемних, і карна відповідальність керівника/власника банку за здійснення будь-яких дій, що привели до віднесенні банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великого матеріального збитку державі або кредиторові.

4. НБУ підвищив облікову ставку

Згідно з постановою НБУ № 154 з 4 березня облікова ставка НБУ підвищена з 19,5 % до 30,0 % річних. Одночасно з метою уникнення негативних наслідків для стабільності банківської системи було визнано доцільним обмежити вплив підвищення облікової ставки на вартість вже наданих банкам стабілізаційних кредитів - їх вартість не зміниться.

5. Внесені зміни в механізм нарахування ЕСВ

Верховна Рада 2 березня ухвалила Закон про внесення змін до "Завершальних і перехідних положень" Закону про ЕСВ. Зменшено навантаження на фонд оплати праці шляхом введення коефіцієнта 0,4 до розміру єдиного внеску в 2015 році, і коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску в 2016 році, за деяких умов. Автори документу запевняють, що таким чином працедавець отримає можливість легально платити заробітну плату, винагороду по цивільно-правових договорах, оплату посібників з тимчасової непрацездатності і посібника у зв'язку з вагітністю і пологам.

6. Підприємства виплатять мобілізованим працівникам середній заробіток

Кабмін затвердив порядок виплати компенсації з держбюджету підприємствам, установам, організаціям середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу по заклику при мобілізації, на особливий період. Згідно із затвердженим Порядком, виплату працівникам середнього заробітку здійснюватиме підприємство. Минсоцполитики перераховуватиме засоби на вказані цілі обласним департаментам соціального захисту, які, у свою чергу, перераховують їх в районні (міські) управління, а вони - підприємствам. Також визначений порядок представлення документів, на підставі яких здійснюватиметься компенсація.

7. Вимоги надавати карантинні сертифікати - незаконні

У Минагрополитики повідомляютьщо вимоги оформляти і надавати карантинні сертифікати - незаконні, оскільки обов'язковий принцип отримання карантинного сертифікату скасований постановою Кабміну № 42Госсельхозинспекцию ліквідоване, Госветфитослужбу реорганізоване. Будь-які вимоги з боку контролюючих органів, які порушують дію постанови, не мають юридичної сили. У таких випадках необхідно терміново повідомляти до Міністерства. Територіальні органи Госсельхозинспекции знаходяться на стадії ліквідації і не мають права здійснювати перевірки.

8. Депутати вирішили посилити захист інвесторів

Верховна Рада 2 березня прийняла за основу урядовий законопроект № 2259яким пропонується підвищити рівень захисту прав інвесторів шляхом введення похідного позову (право міноритарного акціонера подати позов в інтересах суспільства про відшкодування збитків); введення відповідальності посадовців хозобществ; встановлення порядку визнання недійсної угоди, здійсненої посадовцем, і повернення прибутку; створення умов для переходу квази-публичных акціонерних товариств в приватну форму; введення інституту "незалежних директорів" і так далі

9. Затверджений порядок апеляції у сфері стандартизації

Наказом № 103 Мінекономрозвитку ствердило Положення про комісію з апеляцій і Порядок розгляду таких апеляцій. Комісія є постійним консультативно-дорадчим органом Міністерства, розглядає апеляції, подані будь-якою фізичною або юридичною особою, що має безпосередній або непрямий інтерес до діяльності у сфері стандартизації. Комісія розглядає апеляцію впродовж 30 календарних днів з дня вступу в Мінекономрозвитку. Рішення комісії може бути оскаржене в судовому порядку.

10. Роз'яснені правила працевлаштування іноземців

У листі № ДЦ-09-964/0/6-15 Держцентр зайнятості роз'яснив деякі питання працевлаштування іноземців. Іноземці і особи без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на певний термін, приймаються працедавцями на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців і осіб без громадянства. Іноземці, що мають вигляд на проживання в Україні, можуть звернутися в центр зайнятості незалежно від місця проживання або перебування для безкоштовного сприяння в працевлаштуванні і отримання інформації про ситуацію на ринку праці. Також відзначається, що іноземці і особи без громадянства мають право займатися в Україні інвестиційній, зовнішньоекономічній і іншими видами діяльності.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини