Петро Порошенко Указом від 3 березня № 119/2015 утворив Конституційну Комісію як спеціальний допоміжний орган при Президентові України.
Цей орган створений з метою вироблення погоджених пропозицій відносно змін в Конституцію, із залученням до цієї роботи представників різних політичних сил, громадськості, вітчизняного і міжнародного експертного співтовариства, сприяння досягненню суспільного і політичного консенсусу відносно удосконалення конституційного регулювання громадських стосунків в Україні.
Згідно з документом, голові Верховної Ради пропонується очолити Конституційну Комісію. До 12 березня 2015 року депутатські фракції (групи), Кабмін, ВСУ і інші вищі суди, асоціації органів місцевого самоврядування, юридичні внз і так далі зможуть надати пропозиції по кандидатурах до складу Комісії. Персональний склад Конституційної Комісії затверджує Президент України.
Основними завданнями Конституційній Комісії являються:
1) узагальнення практики виконання норм Конституції України, пропозицій по її вдосконаленню з урахуванням сучасних викликів і потреб суспільства;
2) напрацювання погоджених пропозицій відносно проведення конституційної реформи в Україні;
3) забезпечення широкого громадського і професійного обговорення пропозицій відносно проведення конституційної реформи в Україні за участю провідних фахівців в області конституційного і інших галузей права, у сфері суспільно-політичних наук, громадських діячів, представників громадських об'єднань і міжнародних організацій;
4) підготовка за результатами широкого громадського і професійного обговорення законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України;
5) сприяння налагодженню ефективного механізму взаємодії державних органів, інститутів громадянського суспільства і міжнародних організацій з питань підготовки і реалізації конституційної реформи в Україні;
6) забезпечення інформування громадськості про роботу з підготовки пропозицій відносно проведення конституційної реформи, її реалізації.
Конституційна Комісія в процесі виконання покладених на неї завдань співпрацює з Національною радою реформ, взаємодіє з іншими створеними Президентом допоміжними органами і службами, державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами, іншими організаціями.
Основною організаційною формою роботи Комісії є засіданняякі проводяться з потреби, але не рідше за один раз в два місяці. Рішення Конституційної Комісії у разі потреби реалізуються шляхом видання в установленому порядку актів Президента України, внесення Президентом України на розгляд ВР відповідних законопроектів.
Конституційна Комісія зобов'язана систематично інформувати громадськість про свою діяльність і прийняті нею рішення - інформація розміщуватиметься на веб-сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.
Нагадаємо, що в грудні 2014 року П. Порошенка ліквідовував Конституційну асамблею.