На засіданні 25 лютого Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік. Згідно з прийнятою постановою, власні надходження до бюджету Пенсійного фонду складають 172,5 млрд. грн., що на 5,2 % перевищує фактичні об'єми відповідних надходжень за 2014 рік.
Бюджет враховує засоби в сумі 80,9 млрд. грн., які в 2015 році передбачені Держбюджетом на фінансування:
- пенсійних виплат, призначених по різних пенсійних програмах, - 61,9 млрд. грн.;
- покриття дефіциту засобів Пенсійного фонду для виплати пенсій - 19 млрд. грн.
Прибуткова частина враховує засоби Фонду соцстраху на випадок безробіття в сумі 0,1 млрд. грн. для забезпечення відповідних витрат.
Загальний об'єм прибутків (без урахування залишку на початок року) складає 234,4 млрд. грн.
Витратна частина прогнозується в сумі 253,4 млрд. грн., що на 9,9 млрд. грн. більше від фактичних витрат Пенсійного фонду за 2014 рік.
Крім того, бюджетом передбачено перехідний залишок засобів на кінець року для проведення авансового фінансування пенсійних виплат в сумі 1,7 млрд. грн., що відповідає залишку засобів, року, що склався на початок.
Перевищення об'єму витратної частини над прибутковою складає 19 млрд. грн.
У Минсоцполитики запевняють, що з урахуванням виділених з бюджету асигнувань на покриття дефіциту засобів Пенсійного фонду бюджет на 2015 рік є збалансованим.
Джерело: Минсоцполитики