Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінохоронздоров'я запропонувало ввести обов'язкове медичне страхування з 2018 року

19 лютого 2015, 11:40
2400
7
Реклама

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало для публічного обговорення допрацьований проект Закону про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування (далі - ОМС).

Згідно з проектом, загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування є складовою частиною системи загальнообов'язкового державного соцстрахування. Серед принципів ОМС - солідарність і субсидування, тобто, умови страхування не залежать від стану здоров'я і прибутків застрахованих осіб.

Передбачається, що до видів медичної допомоги, які фінансуються за засоби ОМС, відносяться:

- медична допомога у зв'язку з хворобою, індивідуальною профілактикою хвороб, травм, отруєнь і інших розладів здоров'я, запобіганням загостренню хвороби, переходом гострих хвороб або інших розладів здоров'я в хронічну або важчу стадію, і у зв'язку з плануванням сім'ї;

- медичну допомогу у зв'язку з вагітністю, пологами і їх наслідками;

- послуги з видачі у встановленому законодавством порядку відповідних медичних документів.

Конкретні види медичної допомоги, що фінансуються по ОМС, визначатимуться окремим законом, який приймається щорічно одночасно з прийняттям Держбюджету.

Встановлений і перелік послуг, які за рахунок засобів ОМС не надаються. Зокрема, це послуги з надання психіатричної, наркологічної меддопомоги, діагности і лікування інфекційних хвороб, у тому числі що передаються статевим шляхом і ВІЛ/СНІДУ, в державних і комунальних закладах охорони здоров'я; послуги з трансплантації органів; по проведенню судмедекспертизи; послуги за поданням екстреної медичної допомоги і так далі

Застраховані по ОМС отримуватимуть посвідченняяке зобов'язані пред'являти при зверненні за отриманням медичної допомоги.

Також в проекті детально розписані права і обов'язки застрахованої особи і страхувальника, відповідальність усіх сторін.

Передбачається, що ОМС здійснює Фонд медичного страхування України.

У законопроекті говориться, що розмір страхових внесків встановлюється щорічно Верховною Радою.

У Мінохоронздоров'я вважають, що набути чинності Закон повинен з 1 січня 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини