Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ухвалений Закон про справедливий суд

Реклама

Сьогодні, 12 лютого, Верховна Рада ухвалила Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" (на основі президентського законопроекту № 1656який був допрацьований з урахуванням деяких положень законопроекту № 1497). Нагадаємо, що 13 січня за основу були прийняті обидва законопроекти.

Закон схвалений в редакції профільного комітету, засідання якого відбулося сьогодні з ранку. Комітет прийняв за базовий законопроект Президента. Із Закону були виключені:

- норми про внесення змін до процесуального кодекси;

- розділ про електронне судочинство;

- розділ відносно фінансового і технічного забезпечення судів і суддів.

Вирішено, що ці зміни будуть запропоновані окремим законопроектом.

Закон набуде чинності через місяць після офіційного опубликлвания - він буде спрямований у Венеціанську комісію для аналізу. У разі потреби - буде допрацьований з урахуванням рекомендацій комісії. При цьому норми про формування Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів вводяться в дейтвие без відстрочення.

Внесені зміни в Закон "Про Регламент Верховної Ради" в частині визначення порядку призначення членів Вищої ради юстиції і припинення їх повноважень, порядку розгляду Верховною Радою питань про переклад судді, обраного безстроково, до суду такого ж рівня або до суду нижчого рівня і звільнення судді.

Встановлений порядок утворення судів, призначення суддів на адміністративні посади, оптимізація складу судів і їх діяльності. Зокрема, встановлено, що органи виконавчої влади не мають впливу на процедури створення судів і визначення кількості суддів, зменшена кількість адміністративних посад в судах і склад суддів приводиться у відповідність з реальним навантаженням.

Законом також уточнені гарантії незалежності і недоторканості суддів, їх права і обов'язки, введений новий текст присяги судді; встановлено новий порядок призначення судді на посаду, включаючи процедуру відбору кандидатів, відбіркового і кваліфікаційного іспитів, підготовки і навчання кандидатів на посаді суддів; унормирована процедура обрання суддів безстроково і їх призначення і переклад до інших судів, які повинні проходити тільки на конкурсній основі.

Законом регламентовано незалежне оцінювання професійного рівня судді, від результатів якого залежатиме його подальша кар'єра, а також чітко визначені підстави і порядок здійснення дисциплінарного провадження відносно суддів, введено 8 видів дисциплінарних стягнень, визначені чіткі терміни залучення суддів до відповідальності і терміни погашення дисциплінарних стягнень. При цьому встановлені гарантії захисту прав суддів і змагальності в дисциплінарному провадженні.

Законом внесені зміни в організацію і порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка діятиме у складі кваліфікаційної і дисциплінарної палат і уточнені вимоги до членів Комісії, їх права і обов'язки, організація діяльності і забезпечення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини