Верховна Рада 12 лютого ухвалила Закон "Про внесення змін до Карного кодексу відносно посилення відповідальності за окремі військові злочини" (на основі законопроекту № 1552, прийнятого в першому читанні 14 січня).
Законом посилена карна відповідальність військовослужбовців за скоювання окремих військових злочинів в умовах особливого періоду.
З цією метою внесені зміни в ст.ст. 402 - 405, 407 - 411, 413, 418 - 421, 425, 426, 428, 435 Карного кодексущо встановлюють строгішу відповідальність за військові злочини, передбачені цими статтями, якщо їх здійснено не лише в умовах воєнного стану, але і в умовах особливого періоду. Особливий період - період, що охоплює час мобілізації, військовий час і частково відновний період після закінчення військових дій.
Так, непокорадосконале в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану, - карається позбавленням волі на термін від 5 до 7 років. Невиконання наказущо заподіяло тяжкі наслідки, в особливий період, - карається позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Самовільне залишення частини чи місця служби, а також нез'явлення в строк на службу без поважних причин, досконалі в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану, - караються позбавленням волі на термін від 3 до 7 років і так далі
Згідно із Законом, під бойовою обстановкою у розділі XIX Кодексу (військові злочини) слід розуміти обстановку наступального, оборонного або іншого загальновійськового, танкового, протиповітряного, повітря, морського і так далі бою, тобто безпосереднього застосування військової зброї і техніки відносно військового супротивника або військовим супротивником. Обстановка бою, в якому бере участь військове з'єднання, частина (корабель) і / або підрозділ, починається і закінчується з наказу про вступ у бій (припинення бою) або фактичного початку (завершення) бою.